fem bilimleri ataşehit himmet kaya

Gazeteci Mehmet Erdoğan ve başarılı öğretmenler tarafından kurulan Ataşehir Marmara Fen Bilimleri Merkezi'nde kahvaltı organizasyonu düzenlendi. Kahvaltı etkinliğiyle basınla buluşan Erdoğan, kurs hakkında bilgiler verirken bu ay gerçekleştirilmesi hedeflenen bursluluk sınavıyla ilgili de açıklama yaparak öğrencilere indirim sağlanacağının altını çizdi. Erdoğan konuşmalarında  öğretmen kadrosunun özenle seçildiğini ve kısa sürede çok sayıda öğrencilerinin olduğunu kaydetti.

 

“HEDEFİMİZ TOPLUMA FAYDALI BİREYLER YETİŞTİRMEK’’

Marmara Fen Bilimleri Merkezi kurucusu Mehmet Erdoğan, Yeni Nesil Eğitim kavramını şu sözlerle açıkladı: “Ben ve ortaklarım Ayten Gündelik, Salih Kösen kendimize hedef olarak topluma ve ekonomiye faydalı bireyler yetişmesine destek vermek. Kurumumuzu inşa ederken, mobilyalarımız seçerken kütüphanemizi oluştururken, dahası öğretmen kadromuzu seçerken bile bunu dikkat aldık.  Sevindirici olan ise bölge halkının bizi kucaklayıp çocuklarını etmesidir. Kısa sürede çok sayıda öğrencimiz oldu. “

 

 

AY SONU BURSLULUK SINAVI YAPILACAK

Ataşehir Marmara Fen Bilimleri Merkezi kurucusu Erdoğan, eğitim işine girdiklerinde bu sene için kar amacı gütmeden çalışacaklarını ve ay sonu gibi öğrencileri bursluluk sınavı beklediğini kaydetti: “Eğitim işine girdik. Ama biz bu seneyi öyle kar amaçlı ya da kazanç amaçlı düşünmedik. Biz bu seneyi yatırım amaçlı düşündük. Kısmetse inşallah önümüzdeki sene için çalışmalar yapıyoruz. Biz bu ayın sonuna doğru bursluluk sınavı yapıyoruz ki bu çok önemli hem liseye ve üniversiteye hazırlık yapan öğrenciler için hem de iki senedir eğitimin sekteye uğramasıyla ders eksiği olan öğrenciler için önemli bir fırsat. Marmara Fen Bilimleri Merkezi 25-26 Aralık tarihleri arasında saat 10-13-16 saatleri arasında bursluluk sınavı düzenleyecek.

 

 

‘‘ÖĞRENCİLERİ ÇALIŞTIRMAK BİZİM GÖREVİMİZ’’

Okul müdürü Deniz Polat öğrencilerle birebir ilgilenilmesi gerektiğini ve görevleri için hazır bulunduklarını söyleyerek; “Kitle dershaneciliği öldüğü için bizim için önemli olan nokta şu insanlarla birebir ilgilenmek çünkü anne- baba artık çok ilgilenemiyor. Herkesin uzman olduğu alanlar var. Bizde bu alanda iyiysek o zaman bize bırakın diyoruz. Yani veri toplamasını yaparken de şikâyetini yapmıyoruz. Bu çocuk çalışmıyor demiyoruz. Çünkü onu çalıştırmak benim görevim. Bizim buradaki arkadaşların görevi. Zaten onun için bize gönderiyorlar. Velinin de hoşuna giden şeyler bunlar. Veli şunu istiyor. Akşam ben oturayım çocuğumla başka şeyler konuşayım’’ ifadelerinde bulundu.

 

 

BURSLULUK SINAVIYLA ÖĞRENCİLERE YÜZDE YÜZE KADAR İNDİRİM YAPILACAK

Öğrencilere mümkün olduğunca bir yaşam alanı oluşturulduğunu ifade eden okul müdürü Polat, bursluluk sınavıyla ilgili de açıklama yaptı: “Bu ayın sonunda da bir bursluluk sınavımız var. Orada yüzde yüze kadar bir indirim sağlayacağız. Mehmet beyi tanıyorsunuz okumak isteyen durumu olmayan herkese yardımcı olmak istiyor. Bizimde amacımız o zaten. İnşallah iyi olacak diye düşünüyoruz. ‘’

ÖĞRENCİLERE ÖZEL DERS GRUPLARI HAZIRLANIYOR

Bu alanda öğrencilere eksik oldukları konular ve dersler için özel gruplar hazırlanarak eğitimler verilir. Marmara Fen Bilimleri Merkezi öğretmenleri, öğrenciler için uygulanan birebir takip programı ile başarıyı garanti altına almayı hedefliyorlar.

 

 

 

İletişim: 0(216) 492 3434 

              0(216) 492 3424 

              0(216) 492 3432