kk-mektup

Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu market sahiplerine söz verdiği mektubu yolladı. Öte yandan sosyal medya üzerinden mektubun içeriği hakkında bilgiler verdi.

Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı çağrıyı resmileştiren bir mektup yazarak yazıyı sosyal medya hesabından yayınladı. Paylaşımında ''Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum'' açıklamalarında bulundu.

 

 

‘’GELEN ZAMLAR YANSITILMASIN’’

Kılıçdaroğlu gıda sektörü paydaşlarıyla atacağı adımları açıklamıştı. Marketlerin aralarında yağ, un, makarna, gibi ürünlere gelen zamları yansıtmaması çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, hükümete de gıda ürünlerindeki yüzde 8'lik KDV'yi kaldırması çağrısında bulunmuştu.

 

 

TALEP EDİLEN 6 ÖNERİ İSE ŞÖYLE…

 

Kılıçdaroğlu, gıda üreticileri temsilcileri ile bir araya geldikleri görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Buradan şahsa sesleniyorum, kara kış fonunu hemen kur, halkımızın mutfağındaki yangını hafifletmesi için şu sayacaklarımın uygulanmasını talep ediyorum:

1. Ziraat Bankası çiftçiye derhal 3 ay geri ödemesiz ve faizsiz kredi vermeli.

2. Çiftçinin su ve elektrik borçlarının faizi silinmeli, yeniden yapılandırılmalı, KDV gibi ek kalemler kaldırılmalı

3. Banka ve Tarım Kredi Kooperatiflerinde borçlara gelen faizler silinmeli, geri ödemeler 6 ay ertelenmeli

4. Tarımda kullanılan mazottan KDV 6 ay boyunca kaldırılmalı

5. Gıda ürünlerinde uygulanılan yüzde 8'lik KDV 6 ay boyunca sıfırlanmalı

6. Belediyelerimiz kooperatiflerle iş birliği yaparak ucuz gıdaya erişim sağlıyor. Tüm belediyelerde bu uygulama hayata geçirilmeli.’’  Sondakika.com