gülben1

GÜLBEN ERGEN RÜZGÂRI

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlen Kardeş Kültürlerin Festivali kapsamında Gülben Ergen ve Yavuz Değirmenci sahne aldı. Küçükbakkalköy Mahallesi prestij caddesindeki konseri Yavuz Seçkin sundu.

Gülben Ergen ve Yavuz Değirmenci söyledikleri şarkılarla, Yavuz Seçkin de yaptığı espriler ve taklitlerle caddeyi dolduran Ataşehirlilere unutamayacakları bir akşam yaşattı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Gülben Ergen ve Yavuz Değirmenci’ye plaket ve çiçek sundu. Battal İlgezdi, plaket sunumu sonrası kısa bir konuşma yaptı.

İlgezdi, Kardeş Kültürlerin Festivali’ni Ataşehir’in bütün mahallelerine götürmeye çalıştıklarını belirterek “Festivalimizin adını Kardeş Kültürlerin Festivali koyduk; çünkü Ataşehir bir mozaik… Hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin mozaiği… Ataşehir’de Trakyalı da, Kastamonulu da, Hakkarili de yaşıyor. Alevisi de, Sünnisi de, Lazı da, Çerkezi de yaşıyor. Ataşehir bir Türkiye mozaiğidir. Hep beraber yaşayacağız ve beraber yaşamağa da devam edeceğiz” dedi.

İlgezdi, prestij caddesini dolduran Ataşehirlilerin 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü de kutladığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim barışa, sevgiye ve dostluğa ihtiyacımız var.  Bu gün o gündür. Öyle düşünüyorum ve böyle olmasını da diliyorum. Cumhuriyet kurulurken hiç kimsenin dini, ırkı, mezhebi sorulmuyordu.  Çanakkale’de savaşlar sırasında hayatını kaybedendeler arasında Trabzonlu da var, Hakkârili de var, Tuncelili de var, Sivaslı da var. Ülkemizin her bölgesinden insanlar canını verdi bu ülke için. Bu cumhuriyet kolay kurulmadı. Bir bedel ödendi ve öyle kuruldu. Bugünlerde sokaklarda, üniversitelerde eylemler var. Bana göre dostça, sevgiyle ve kardeşçe kucaklaşmak gerekiyor. Öyle olması gerekiyor. Biz böyle gördük, böyle yaşadık.”

İlgezdi konuşmasının son bölümünde Mart 2014’de yapılacak yerel seçimler ve adaylığı konusunda da açıklamalarda bulundu: “Ben hepinizin belediye başkanıyım. Bana oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Ben böyle düşünüyorum, böyle de yaşayacağım. Herkes bunu böyle bilsin. Size icraatlarımdan söz etmeyeceğim. Bu güne kadar yaptıklarımız ortada, yapacaklarımız da, hedefimiz de belli. Sağda solda söylentiler varmış ‘Başkan aday olmayacak’ şeklinde. Adayım ve buraydım. Sizler için, Ataşehir için, Ataşehir’in kaderini değiştirmek için adayım. Dün bana oy vermeyen AK Parti’li ve MHP’li seçmenlerinde ağabeysiyim, kardeşiyim. Bunu herkes böyle bilsin. Böyle olmaya da devam edeceğim. Biz ailemizden böyle öğrendik. Biz ailemizden herkesi sevmeyi, kucaklamayı öğrendik.  Ataşehir’in dünü ve bugünkü durumu ortada. Ataşehir’i değiştirmeye yalnızca İstanbul’un değil Türkiye’nin en çağdaş kenti yapmak için çalışacağız. Bu nedenle de hepinizin desteğinize ihtiyacımız var.”

gülben2 gülben3