mhpbasınaçıklaması1

ÇOBANOĞLU’NDAN KABAKÇI’YA SORULAR

MHP Ataşehir İlçe Başkanı Fatih Çobanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri yaptıkları bir basın toplantısıyla Diyarbakır’a düzenlenen bir gezi sırasında basına açıklamalar yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı olan İsmail Kabakçı’ya yanıtlaması için çeşitli sorular sordular. Çobanoğlu yaptığı açıklamada “Başlatılan sözde çözüm sürecine destek vermek amacı ile Anadolu Dernekler Konfederasyonu adı altında, kim ve kimlerin adına hareket ettikleri belli olmayan bir heyet tarafından, Diyarbakır Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirilmiştir. Bu ziyarette bulunan ve burada bir konuşma yapan, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Kabakçı, başta Ataşehirliler ve Sinoplular tarafından asla kabul görmeyecek açıklama ve talihsiz beyanatlarda bulunmuştur” dedi. Çobanoğlu, İsmail Kabakçı’nın yanıtlamasını istediği soruları da şu şekilde sıraladı: “Bu açıklamayı, kim ya da kimlerin adına yapmıştır? Bu konuşmayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi adına mı, Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı sıfatı ile Sinoplular adına mı yapmıştır? Bu söylem ve düşünceleri kendi partisi CHP tarafından olumlu ya da olumsuz nasıl karşılanmıştır?”

Çobanoğlu, "Ben bu süreçte hangi lider bu kanı durdurursa, hangi lider olursa olsun bu, onun ellerini değil ayaklarını öperim” diyen İsmail Kabakçı’nın kendisi ve Belediye Başkanı adına beyanat verebileceğini ifade ederek “Ancak Sinoplular ve Ataşehirliler adına açıklama yapma cüretini nereden bulmaktadır?” diye konuştu.

Çobanoğlu açıklamasını, İsmail Kabakçı’nın açıklamalarının Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından desteklenip desteklenilmediğinin de Ataşehirliler tarafından merak edildiğinin altını çizerek “MHP Ataşehir İlçe Başkanlığı olarak bu açıklama ve beyanatların yakından takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna buradan duyuruyoruz” diye bitirdi.