268075044_285131866992362_2389575061343255011_n

CHP Ataşehir Gençlik Kolları Başkanı Erdi Açıkgül yönetimi içinde yaptığı değişiklik sonrası birtakım projeleri hayata geçirmek için harekete geçti. Başkan Açıkgül ve yönetimi,  ilk olarak Pandemi sonrası ülkede daha fazla artan fırsat eşitsizliğine değinerek Ataşehir Farkındalık Yaratma Derneği’yle birlikte Çanakkale’de bulunan bir köy okulunda okuyan 31 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.  Açıkgül, sadece kırtasiye desteği değil eğitimde de eşitliğin sağlanması için projeleri olduğunu kaydetti.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİĞİNE KARŞI PROJELER YAPILIYOR

Özellikle pandemi sonrası ülkemizde daha da artan eğitimdeki fırsat eşitsizliğinin farkında olan ve buna değinen Başkan Erdi ve yönetimdeki arkadaşları sadece kırtasiye yardımı ile değil eğitimde eşitlik sağlanması için de projeleri olduğunu vurguladı. Gerek İstanbul gerek diğer bölgelerde eğitimdeki fırsat eşitsizliğinin yarattığı soruna karşılık maddi manevi destek olmak isteyen ve projelerini bu sorun çevresinde oluşturan CHP Ataşehir Gençlik Örgütü tüm çabalarının çocuklar ve gençler için daha iyi yarınlar olması yönünde olduğunu vurguluyor.

Açıkgül ve yönetimdeki arkadaşları okul ziyareti sonrası CHP Çanakkale İl Gençlik Örgütü Başkanı Eren Nahit’i ziyaret ederek eğitimdeki fırsat eşitsizliği, ülke gündemi ve gençlik politikaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.