123654

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Küçükbakkalköy pazarında vatandaşın zam isyanını duvara kaydetti. İstanbul’da 39 İlçe Başkanlığı ile eş zamanlı gerçekleştirilen “Zam Duvarı” panosuna esnaf ve vatandaşlar yaşadıkları sıkıntıları paylaştı. 

 

 

Günlük zam artışlarının yaşandığı pazar tezgahlarında, marketlerde alışveriş yapamayan vatandaşlar için CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı’na “Zam Duvarı” hazırlayarak vatandaşa “Söz senin “ dedi. Zam duvarına ekonomik sıkıntılarını belirten vatandaşlar, “Hiçbir zaman bu kadar fakir olmadık. Zamları geri çekin.”  gibi ifadeler kullandı. Vatandaşlar ayrıca  fahiş fiyatlı elektrik faturalarını da zam duvarına astılar.

 

 

 

Enflasyonun hızına yetişemeyen ve alım gücünün giderek daraldığı Türkiye’de ana muhalefet partisi  CHP zamların peşini bırakmıyor. Çeşitli kampanyalar ve eş zamanlı açıklamalarla hükümete seslenen CHP, yine Ataşehir İlçe Başkanlığı olarak Pazar tezgahlarını dolaştı.

 

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Kudret Aslan,  CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli  ve Gençlik Kolu Başkanı Erdi Açıkgül, CHP Ataşehir Meclis Üyesi Duran Acar, CHP Ataşehir Gençlik örgütüyle pazar tezgahlarını ziyaret eden örgüt, vatandaşa zamlarla ilgili broşür de dağıttı. Esnafların ve vatandaşın sesi olmak için sokak çalışmalarını yoğunlaştıran Cumhuriyet Halk Partisi vatandaşın sokaktaki isyanına ortak oldu.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Celal Yalçın, “Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı’nda İstanbul’da 39 İlçe Başkanlığı ile eş zamanlı gerçekleştirdiğimiz “Zam Duvarı” panosuna esnaf, vatandaşımız yaşadığımız sıkıntıları yazdı. Zamları geri çekin; milletimizi enflasyona ezdirmeyin” ifadelerini kullandı.