PHOTO-2023-07-29-17-12-16

 

Ataşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD), genel kurul kararıyla yeni başkanını seçti. Daha önce de dernek yönetiminde görev yapan Necati Bozkurt derneğin yeni başkanı oldu. Mimar İrfan Kiraz’dan başkanlığı devralan Bozkurt, toplantıda yapacağı yakın gelecek projelerinden de söz etti.

 

 

Ataşehir Malatyalılar Derneği’nin yeni başkanı Necati Bozkurt oldu. Bozkurt, yakın gelecek projelerinin içinde özellikle kadınların sosyal yaşamlarına destek olacak çalışmalara imza atacağını vurguladı. Bozkurt’un başkanlığının öncesinde açıklama yapan İrfan Kiraz, “Ataşehir’de birlik ve beraberlik kelimelerinin ne denli önemli olduğunu gerek hemşehri dernekleri gerekse diğer STK’lar sayesinde çok daha iyi anlıyoruz. Bugün yaptığımız genel kurul toplantısında beraber yol yürüdüğümüz benim de çok yakın dostum olan Veteriner arkadaşımız Sayın Necati Bozkurt’a başkanlığı devretmenin haklı onurunu yaşıyorum. Malatyalı olmanın verdiği gurur ve memleketimizin sıcak dostluğunu derneğimiz çatısı altında bu sıcaklığı koruyup büyüteceğine inanıyor, kendisine ve yeni yönetimine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Kiraz’ın konuşmasının ardından Ataşehir Malatyalılar Derneği’nin kurucu başkanı aynı zamanda toplantının divan başkanlığını yapan  Himmet Kaya’ya ve İrfan Kiraz’a derneğe olan desteklerinden dolayı yeni yönetim tarafından plaket takdiminde bulunuldu. 

 

Plaket töreninin ardından konuşan ATAMAD Dernek Başkanı Necati Bozkurt şunları söyledi:

 

 

“ *Beni bu göreve layık gören siz değerli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Sorumluluğumun ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Yeni yönetimimizle derneğimizi aktif olarak ilçede adından söz ettirmeye devam edeceğimize söz veriyorum. 

 

*Gençler için, kadınlar için, eğitim, sanat ve yardım çalışmalarında Ataşehir Malatyalılar Derneği olarak ilk sıralarda yerimizi alacağız. Buna gönülden inanıyorum. 

 

*Derneğimizin şimdiye kadar geldiği noktada olmasını sağlayan başta kurucu başkanımız  Himmet Kaya olmak üzere İrfan Başkanımıza ve yönetimde görev alan arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Var olun. 

 

*Bizlerin amacı aynı. Birlikte, birleşerek her fikre kapılarımızı açarak, iyinin ve doğrunun peşinde yürüyeceğimiz, Anadolu’nun en güzel renklerinden bir olan Malatyamızı yaşamak ve yaşatmak için  dernek çatımız altında buluşacağız.

 

*İlk çalışmamız ise hemşehrimiz olan bizlerin de gururu olan dostum Himmet Kaya’nın kurucusu olduğu ve ilk defa Ataşehir’de gerçekleşecek olan Ataşehir İl Dernekleri Federasyonu’na (ATAİLFED) katılma kararı aldık; bu yeni girişime destek olacağımız gibi her türlü çalışmada derneğimiz adına önemli rol alacağız. 

 

*Bizler değerlerimize sahip çıkarak gençlere örnek olacağımız gibi akranlarımızı da birçok konuda teşvik edici oluşumlarda göreceğimize inanıyorum.  

 

* Hepimiz önce Malatyalı sonra Ataşehirliyiz.  Burayı dernekten çok ev gibi kabul edip, derneğimizin tabelasının gölgesine sığınmak yerine derneğe el atarak onu daha güçlü kılmanın yollarını arayacağız. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyor; derneğimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

NECATİ BOZKURT KİMDİR?

 

1967 Malatya doğumlu. İlkokul ve ortaokulu Malatya’da okuyan Bozkurt, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Veteriner bölümü fakültesinde bitirdi. Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı seçilen Bozkurt, aynı zamanda Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Bozkurt, birçok sivil toplum kuruluşunun da yönetiminde görev yapmaktadır. 

 

Ataşehir Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu Listesi

 

 

 

Asil:

 

1-) Necati Bozkurt 

 

2-) Sadık Dönmezer

 

3-)Muammer Ayvalı

 

4-)Hasan Hüseyin Benli

 

5-) Metin Kale

 

6-) Süleyman Çağrı Avcu

 

7-) Mehmet Ali Büyüktarla 

 

8-) Emine Sıral

 

9-) Mazlum Çiçek

 

10-) Yağmur Kiraz

 

11-) Yılmaz Tuna 

 

12-) Gürsel Maman

 

13-) Hıdır İğde

 

14-) Serap Turgut

 

15-) Berfin Su Güleryüz

 

16-) Gülay Çamur

 

17-) Şahin Şahin

 

18-) Veli Kılınç

 

19-) Erdi Açıkgül

 

20-) Fatoş Kınay 

 

 

 

YEDEK LİSTESİ

 

1-) Gülden Şuna

 

2-) Şemsettin Gültekin 

 

3-) Bektaş Şimşek

 

4-) Ali Haydar Açık

 

5-) Özlem Büyük

 

6-) Kemal Yılmaz

 

7-) Kemal Çıplak

 

8-) Hasan Güneydaş

 

9-) Hüseyin Turgut

 

10-) Jale Ayduk

 

11-) Ali Turan

 

12-) Ahmet Çarpıcı Tombul

 

13-) Faruk Sarıoğlu

 

14-) Kadir Yüksel 

 

15-) Hulusi Şahin

 

16-) Saadet Gürbüz

 

17-) Ayten Bağdatlı Kartal

 

18-) Bekir Parlakkılıç

 

19-) Aşır Çelik

 

20-) Murat Kutlu

 

 

 

DENETİM KURULU LİSTESİ

 

Asil:

 

1-) İrfan Kiraz

 

2-) Hüseyin Gökçe

 

3-) Nazif Yaman

 

 

 

Yedek:

 

1-) Himmet Kaya

 

2-) Muazzez Çağdaş

 

 

3-) Metin Yanık