belediye

 

Ataşehir Belediyesi lodos etkisiyle oluşan olumsuz durumlar doğrultusunda ilçe genelinde önlemlerini artırdı. Belediye on yedi mahallede yapılan incelemeler doğrultusunda zarar gören bölgelerin  onarım ve bakımını üstlendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Gece boyunca ekiplerimiz teyakkuzda kaldılar. Çok şükür ki, Ataşehir’de can kaybı ya da yaralanan bir vatandaşımız bulunmuyor. Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasında, olumsuz hava koşullarının bugün de devam etmesi bekleniyor.’’ifadelerini kullandı.

 

 

Son günlerde yurdun çeşitli bölgelerinde etkili olan kuvvetli lodos birçok noktada tahribe neden olduğu gibi Ataşehir ilçesinde de olumsuz etkisini gösterdi. Ataşehir Belediyesi zarar gören bölgelere ekip göndererek oluşmuş zararı onarırken, oluşabilecek riski de ortadan kaldırdı. Belediye ekiplerin gece boyunca çalışmalara devam edeceği bilgisini de Ataşehirlilerle paylaştı. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlar ve çağrı merkezlerine gelen telefonlarla çalışmalar gün boyunca devam etti. 

 

123 OLAY ÇÖZÜME KAVUŞTU

 

Yüz yirmi üç olayın ilçede gün boyunca çözüme kavuşturan Ataşehir Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirerek yaşanan olumsuzlukları sahada giderirken toplamda 600 personel ilçe genelinde görevlendirildi. Şu ana kadar 60 ağaç devrilmesi, 4 tehlike arz eden inşaat saçları, 6 çatı, 50 tabela uçması, 2 yön levhası, 1 ilan tahtası olmak üzere toplamda 123 olaya müdahale edildi.

 

 

 

 

 

ÜCRETSİZ OTOPARK HİZMETİ SAĞLANDI

Öte yandan Belediye, yağış ve fırtınaya karşı kapalı pazar alanlarında  ise ücretsiz otopark hizmeti vereceğini duyurdu. Otopark hizmeti bugün ve yarın ücretsiz olarak kullanılabilineceği bölgeler ise şöyle sıralandı:

* Esatpaşa Kapalı Pazar Alanı

* Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı

* Barbaros Mahallesi Kapalı Pazar Alanı 

 

 

 

Öte yandan araçlarla 17 mahallede yaşayan Ataşehir’lilere uyarı anonsları yapılırken vatandaşların da gerekmediği sürece dışarıya çıkmamaları vurgulandı.