FGAAFASDSADS

 

İBB tarafından düzenlenen “İstanbul'u Koşuyorum” etkinliğinin son etabı, Pazar günü Boğaz manzarası eşliğinde koşucu ve patencileri bir araya getirecek.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen “İstanbul'u Koşuyorum” serilerinin bu yılki son yarışı 8 Aralık 2019 Pazar günü Bebek’te düzenlenecek. Bu yıl 6 koşuya ev sahipliği yapan organizasyon, 7’nci ve yılın son koşusunda bin koşucunun yanı sıra ilk defa patencileri de ağırlayacak.


ATAŞEHİR'DE GÜNDEM  

 

ON KİLOMETRELİK PARKURDA YARIŞACAKLAR

 

Yarış, nefes egzersizleri ve özel eğitmenler eşliğinde ısınma hareketleriyle başlayacak. Sabah 8.45’te 200 sporcunun katılacağı paten yarışı yapılacak. Patencileri 9.00’da yarışacak koşucular takip edecek. 10 kilometrelik parkurda, Bebek Parkı’ndan start alan sporcular sahil yolunu takip ederek Baltalimanı ve Emirgan’dan geçecek. İstinye Devlet Hastanesi’ne doğru ilerleyecek katılımcılar, İstinye dönüşünden tekrar sahil yoluna dönecek ve Emirgan, Baltalimanı istikametinden geçerek yarışı Bebek Parkı’nda tamamlayacak. Organizasyon Dj performansı ile devam edecek ve ödül töreninin ardından son bulacak.

 

 

YARIŞLAR 2020 YILINDA YENİLİKLERLE DEVAM EDECEK

 

 

“İstanbul'u Koşuyorum” serisi bu yıl 3 özel etap olmak üzere toplam 7 etaptan oluştu. Beyoğlu Kadınlar Günü Özel Etabı ile başlayan koşu serisi; Üsküdar, Caddebostan, Bakırköy, Gazi Koşusu (özel etap), Tarihi Yarımada (özel etap) etaplarıyla yıl boyunca sporseverlere İstanbul’un farklı lokasyonlarında alternatif yarış imkanı sundu. İstanbul’u Koşuyorum etkinlikleri bu yıl Bebek etabıyla son bulacak. Seri 2020 yılında yepyeni lokasyon ve konseptlerle koşuculara yeni deneyimler yaşatacak.

 

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM