AŞEVİ ATAŞEHİRDE GÜNDEM HİMMET KAYA KORONAVİRÜS POZİTF VAKA

 

Ataşehir Belediyesi’nin Aşevi hizmeti bu sefer koranavirüse yakalananlara hizmet veriyor. Aşevleri test sonucu pozitif çıkan ve karantinası devam eden vatandaşların günlük yemek ihtiyaçlarını evlerine ulaştırarak vatandaşların yanında oluyor.

 

2011’den bu yana faaliyet gösteren Aşevi, koronavirüs salgını öncesi sıcak yemek talep eden ve sosyal servise kayıtlı 2.500 kişiye günde 2 öğün 4 kap sıcak yemek dağıtımı yapıyordu. Koronavirüs vakalarının Türkiye’de görülmesinin ardından, 23 Mart - 23 Mayıs arasında zorunlu olarak eve kapanma döneminde ise bu sayı 6.000’e yaklaşmıştı. Salgın algısının zayıfladığı yaz aylarında yeniden normale dönen Aşevi hizmetleri Eylül’den başlayarak artışa geçmişti. 

 

KÜRESEL KRİZDE ATAŞEHİRLİ YALNIZ DEĞİL

 

Şimdi ise tırmanışa geçen vaka sayılarında Aşevi pozitif vakaların yanında olarak vatandaşlara günlük yemek ihtiyacını evlerine ulaştırıyor. Belediye yaptığı hizmetin yanı sıra  hayırsever vatandaşların kuru gıda, kahvaltı ve  kurban bağışlarını kendilerinin aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırabileceklerinin bilgisini de Ataşehirlilerle paylaştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Aşevimizde ihtiyaç sahipleri ve covid pozitif olan yurttaşlarımıza günde iki öğün, dört kap sıcak yemek dağıtıyoruz. Siz de kuru gıda, kahvaltı ve kurbanlık et bağışlarınızla destek olabilir, bu zor günleri birlikte atlatmamıza yardımcı olabilirsiniz.” ifadeleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu.