OSMAN ARIKAN ATAŞEHİR DEGÜNDEM CİDDİ KORONAVİRÜS

Koronavirüsün başından beri pandemi hastanesi olarak hizmet veren Avicenna Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ataşehir Birlik Platformu Başkanı Osman Arıkan mutasyonlu koronavirüse yakalandı. Yaklaşık 8 gündür entübe olarak hastanede tedavi gören Arıkan’ın durumu ciddiyetini koruyor.

 

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış durdurulamıyor. Mutasyona uğrayan ve eski virüse göre daha çok bulaştırıcı özelliğe sahip İngiliz mutantlı virüs Doktor Osman Arıkan’a da bulaştı. Yaklaşık 10 gün önce testi pozitif çıkan Arıkan’ın sekiz gündür entübe olarak tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Tedavi ettiği  hastasından virüsü kapan Osman Arıkan’ın durumu alınan bilgiye göre ciddiyetine koruyor.

 

Osman Arıkan, koronavirüs pandemisinin başından beri birçok hastayı tedavi etmiş, zaman zaman da sosyal medya hesabından Koronavirüse ilişkin paylaşımınlarda bulunmuştu. Arıkan'ın son olarak yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “Covid-19 pandemisi ile yaptığımız mücadelemize, her türlü zorlukta her türlü riske karşı milletimize ve insanlığa olan sorumluluğumuzun bize yüklediği bilinç ve sadakatle yılmadan, usanmadan devam edeceğiz. Böylesine fedakar ve asil bir camianın kararlı ve azimli bir neferi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Tüm meslektaşlarıma ve dostlarıma sevgi ve saygılarımla."

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM