TUKUKFKL

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi koronavirüse yakalandı. İlgezdi’nin yaptırdığı testin pozitif çıkması sonucu karantina sürecine girdiği ve sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi verildi. İlgezdi yaptığı açıklamada, “Yaptırdığım Covid-19 testim pozitif çıktı. Genel sağlık durumum iyi. Karantina sürecinde Ataşehirimiz için çalışmaya uzaktan da olsa devam edeceğim.” ifadelerini kullandı. Öte yandan yine Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Semih Kayhan ve Abdullah Der’in de testlerinin pozitif çıkması sonucu karantina sürecine girdikleri bilgisi paylaşıldı. 

 

 

 

Koronavirüsün mutasyona uğrayan Omicron varyantı yayılma hızı ülke genelinde ciddiyetini korurken Ataşehir Belediyesi’nde de vaka sayıları artmaya başladı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yaptırdığı koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Semih Kayhan ve Abdullah Der’in de yine pozitif test sonuçlarıyla koronavirüse yakalandıkları bilgisi verildi.

 

 

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

 

 

Şu an için sağlık durumlarının,iyi olduğu belirtilen İlgezdi, Kayhan ve Der için Ataşehirli bir çok siyasi isimler ve vatandaşlar sosyal medyadan geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Vaka sayılarının artış göstermesiyle tedbirleri artırmanın önemine vurgu yapan Bilim Kurulu, Omicron varyantının  Delta varyantına göre kuluçka döneminin daha kısa sürede gerçekleştiğini belirtti. Bilim Kurulu, aynı zamanda Omicron varyantının daha hızlı yayıldığı konusunda sıklıkla vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Maske, mesafe ve hijyenin virüsten korunmak için başta gelen önlemler olmasıyla birlikte pozitif vakaların yedi gün sonra karantina süreçlerinin bitmesi önerisi de yine bilim kurulunun son yayınladığı genelgede yer aldı.