62c3e9104a74421aac0104d2eb3210e3

 

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ataşehir İçerenköy Spor Tesisi Temel Atma Törenine katıldı. 

 

Ataşehir’in değişim hikayesinin içinde yer alan olimpik yüzme havuzlu tesis, çok kısa zamanda ilçe vatandaşların kullanımına sunulacak. Açılış töreninin ev sahipliğimi yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “15 yıla yaklaşan belediye başkanlığımda burada İBB başkanını Ataşehir’de görmedik. Bana randevu vermiyorlardı. Bu ilçelerin mülkiyet sorunları vardı. Belediye başkanı olduğumdan beri yaklaşık 15 bin kişiye tapusunu verdim. Önümüzdeki dönemde de sayın başkanımızın yeni çalışmalarını da görmek istediğimi belirtmek istiyor, teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Yeni Yatırımlar Yeni Atılımlar” sürecinin ilk adımı, Ataşehir’deki İçerenköy Spor Tesisi’nin temel atma töreniyle atıldı. Tesisin temeli; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP Milletvekili Ali Gökçek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

    

İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi üzerinde yapımına başlanan proje, toplam 26 bin 300 metrekare kapalı inşaat alanına sahip bulunuyor. Bölge halkının spor ihtiyaçlarını karşılayacak bu projeyle Ataşehir ve İstanbul; olimpik yüzme havuzu, 520 kişilik tribün, fitness, pilates ve stüdyo salonları ile 2600 metrekare yeşil alan ve 180 araçlık zemin altı otoparkına kavuşacak.

 

 

Açılış töreninin ev sahipliğimi yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “15 yıla yaklaşan belediye başkanlığımda burada İBB başkanını Ataşehir’de görmedik. Bana randevu vermiyorlardı. Bu ilçelerin mülkiyet sorunları vardı. Belediye başkanı olduğumdan beri yaklaşık 15 bin kişiye tapusunu verdim. Önümüzdeki dönemde de sayın başkanımızın yeni çalışmalarını da görmek istediğimi belirtmek istiyor, teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

İlgezdi’nin ardından konuşmak için kürsüye geçen İmamoğlu konuşmasında “kalıcı hizmete” dikkat çekti. İmamoğlu, “gerçek konularla ilgilenen kişiler olmalıyız” vurgusuyla devam ettiği konuşmasında şunları kaydetti:

 

* “Belediye başkanımızın randevu alamamasına katılıyorum. Ben de İBB’den Beylikdüzü Belediye Başkanıyken randevu alamadım. 

 

*Her durum ve davranışın halka hizmete öncekini olmalı.

 

* Ben buraya İstanbul Valisinin toplantısından geliyorum. Cumhuriyetin 100. yılında eşgüdümlü neler yapabileceğimizi konuştuk. Teşekkür ediyorum valimize.

 

*Bizim beklediğimiz bu.

 

*Hizmette yarış olabilir ama bir başka hizmeti engelleyerek olmaz.

 

*Ataşehir Belediye Başkanımızla ilk masaya oturduğumuzda beri kendisi defalarca plan sorununu dile getirmiştir. 

 

*İnanılmaz titiz doğru bir çalışma yürüttüğümüz sonuca geldiğimiz projelerimiz var.

*Biz bu plan çalışmalarını Pendik’ten Silivri’ye gerçekleştiriyoruz. 

*Süreçleri işletmek için yöneticilerle yol yürüyeceksiniz.

*Vatandaşın ihtiyacını mecliste reddetmek kolay değil.

*Ataşehir’de plan sorununu aşmışızdır.

*İçerenköy çok değerli bir mahallemiz. Burayı yoğun yapı kütlesine dönüştürmeden, yakın çevrenin talebini de değerlendirerek, çevresini rahatsız etmeyen bir yeşil alan da üreten, yürüyüşünden yüzmeye ve diğer spor imkanlarının var olacağı çok güzel projeyi hayata geçiriyoruz.”