926533a575b10c68763f6418262887b3

 

1 Mart'ta gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrollü normalleşme süreci için yapmış olduğu açıklamanın ardından Ataşehir’de kafeler, restoranlar, kahvehaneler ilk müşterilerini almaya başladılar.

 

İLK ÇAYLAR İÇİLDİ YEMEKLER YENDİ

 

 

Ataşehir'de maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına yeni normalleşme sürecinin ilk gününde hem müşteriler hem de işletme çalışanlarının dikkat ettiği gözlendi. Uzun zamandır kapalı olan işletmeler çalışmaya başladığı ilk günde alınan karardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Müşteriler ise sosyal mesafenin korunduğu kafe ve restoranlarda ilk çaylarını içip, yemeklerini yediler.

 

ÇALIŞANLAR RAHAT BİR NEFES ALDI

 

 

Özellikle çalışan vatandaşların hayatını olumsuz yönde etkileyen yeme içme sektörü için alınan karar, uzun zamandır mesafeli hayatlara rahat bir nefes aldırdı. Haftalar sonra kepenklerini açan işletme sahipleri de yeni normal için alınan kararlardan memnuniyetlerini dile getirdiler. Öte yandan işletme girişlerinde el hijyeni, maske, ateş ölçümü ve HES kodu uygulamasına da özen gösterildi.

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM