resized_8dcb4-d7348271aa

Ataşehir'de bir hastanenin acil servisinde silahlı saldırı yaşandı. Olayda 1 kişi öldü 2 kişi yaralandı. Yaralılar ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

 

 

Maltepe'de başlayan ve Ataşehir'de bir hastanenin acil servisinde devam eden, 1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı silahlı saldırının husumetli tarafları sosyal medyadan paylaştıkları videolarla birbirlerini tehdit etmişlerdi.

 

Olay Başıbüyük Mahallesi Korkmaz Sokak üzerinde meydana geldi. Aralarında husumet bulunan 2 grup arasında çıkan kavgada taraflardan Kurtuluş K. elindeki silahla 2 kişiyi bacaklarına ateş ederek yaraladı. Yaralılar ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

VİDEO İLE MESAJ VERDİĞİ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

 

Olaydan 3 saat sonra Kurtuluş K., sosyal medya hesabı üzerinden bir video yayınlayarak, husumet yaşadığı kişilerin isimlerini sayıp, tehdit etti. Karşı taraf da yayınlanan videoya aynı şekilde cevap verdi. Daha sonra taraflardan Anıl Çiçek, Başıbüyük'te yaralanan arkadaşlarını ziyaret etmek için hastaneye gitti. Bir süre sonra Kurtuluş K. da hastaneye geldi ve hastanenin acil servisinde gördüğü Anıl Çiçek'e 8 kez ateş etti. Çiçek, olay yerinde hayatını kaybederken, saldırgan Kurtuluş K. ise hastaneden yaya olarak uzaklaştı. Kısa sürede yakalanan Kurtuluş K. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.dha