DSCF3789

 

 

 

Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi, Gönüllülerin de katıldığı "Kan Bağışlayın, Umut Olun" için yürüyüş düzenlediler. Atatürk Mahallesi Migros Market’in önünden başlayan yürüyüş Kızılay Binasının önünde sona erdi. "Kan Ver, Hayat Ver", “ Umut Senin Kanında var”, “İyilik Senin Kanında Var”, “ Kan Ver Can Ver”  sloganları eşliğinde gerçekleştirilen yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüşün ardından Kızılay Ataşehir Şubesi önüne gelen gönüllüler hep birlikte kan bağışını önemine vurgu yaptılar.

 

  

Yürüyüş etkinliğine; Ataşehir Şubesi Başkanı Talha Keleş ve yönetimi, Kızılay Üsküdar Şubesi Yönetimi, Kızılay Ataşehir Şubesi Başkanı Kadın Kolları Başkanı Feyza Demirbilek,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Müslüm Acar, Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen, Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Tüm Yetimler Derneği Başkanı Hüseyin Bayır, Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Fatih Yelekoğlu, MHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı İbrahim Kazan , Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Ferhatpaşa, Küçükbakkalköy mahalle muhtarları,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

 

Etkinlikle ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Ataşehir Kızılay Şube Başkanı Talha Keleş; "Ülkemizde her geçen gün önemi ortaya çıkan kan bağışı ile nice canlar hayata tutunmaktadır. ‘İnsan’ ve ‘Hayat’ kavramının birbirinden ayrılmaz bir bütünlük ifade ettiğine tüm insanlık tanıklık etmektedir. Bizler de Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi Yönetimi olarak insanlığa hizmeti bir görev ve onur bilip bu bilinç ve anlayışla çalışmalarımızı kararlılıkla ve azimle sürdürmekteyiz. Türk Kızılayı ailesinin bir parçası olarak kan bağışının önemine dikkat çekmek, nice canları hayata tutundurmak, yardımseverlik ve hoşgörü dokusunu gönüllere işlemek için Kan Bağışı Organizasyonu ve Farkındalık Yürüyüşü etkinliği düzenledik" dedi.