801a4ee3-6d5a-4fe2-916c-ae2e344f55c1

 

 

 

İstanbul seçimlerinin iptalinden sonra Ataşehir’de seçim çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. İyi Parti Genel Başkanı bugün Ataşehir Prestij Caddesi’ne gelerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu’nu desteklemek amaçlı  esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafları tek tek gezen  Akşener’i halk ve özellikle de kadınlar büyük bir coşkuyla kucakladı. Akşener’e ziyaret sırasında  İyi Parti Ataşehir İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Hamiyet Ardıbatan da eşlik etti.

 

 

 

 

 

Esnaflara hayırlı işler dileyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaret sırasında Prestij Caddesi’nde bulunan basının da sorularına cevap verdi. Akşener seçim çalışmaları için esnaf ziyareti yaptığını dile getirdiği konuşmasında “ Ekrem İmamoğlu’na destek olmak amaçlı bugün buradayız” dedi.

Büyük bir kalabalığın yaşandığı Ataşehir Prestij Caddesi’nde Akşener’in esnaf ziyaretine halktan da birçok kişi eşlik etti. Dükkânları ziyaret sırasında sürekli olarak özellikle kadınların sevgisiyle karşılaşan Akşener Prestij Caddesi’nde siyasetin kadın yüzünü büyük bir coşkuyla temsil etti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener  Prestij Caddesi’ndeki CHP seçim çadırını da ziyaret etti.  “Her şey çok güzel olacak” sloganlarının yükseldiği Prestij Caddesi’nde halk, sık sık alkışlar ve ıslıklarla Akşener’in ziyaretinden memnuniyetlerini dile getirdi.

 

 

 

 

“İstanbul seçimleri için yapılan çalışmalar arasında Ataşehir ilçesi çok iyi bir örnek teşkil etmektedir”

 

Cumhuriyet Halk Partisi seçim çalışmalarının yürütüldüğü çadırı ziyareti sonrasında Akşener, aynı bölgede bulunan AK Parti standını da ziyaret etti. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in AK Parti standını ziyareti sırasında kalabalık arasında arbade yaşandı. Çıkan arbedeyi Akşener’e soran basın mensuplarına Akşener şöyle cevap verdi: “Kalabalıktan kaynaklanan bir karışıklıktı. AK Parti standına yaptığım ziyaret gayet demokrasimize yakışır bir şekilde geçti. Buradan da belirtmek isterim ki; İstanbul seçimleri için yapılan çalışmalar arasında Ataşehir ilçesi çok iyi bir örnek teşkil etmektedir. Hiç bir gerilim yok.  Gerek esnaf ziyeretlerimiz,  gerekse seçim standlarındaki ziyaretlerimiz her ilçeye örnek olacak nitelikteydi.” dedi.

 

“Bu yapılan oyun bozanlıktır”


Bir süre de İyi Parti seçim çadırında oturan Akşener,  23 Haziran’da gerçekleşecek İstanbul seçimleri üzerine halka seslendi. Akşener: “İptal edilen İstanbul seçimleri 23 Haziran’da yeniden yapılıyor. Bu çerçeve içerisinde Millet İttifakının adayı Sayın Ekrem İmamoğlu’na oy istemek amaçlı İstanbul’un 39 ilçesinde program yapıyorum.  Esnaflarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla 39 ilçemizde bulunan demokrasi çadırlarımızı ziyaret ediyoruz. Bütün çabamız  23 Haziran’da Sayın İmamoğlu’nu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görmek. Şimdiye kadar 18 ilçeyi ziyaret ettim. Ama Ataşehir’de gördüğüm farklılığa değinmek isterim. Hiçbir parti ayırmaksızın bütün partilerin ilçe başkanlarını kutluyorum.”

 

 

 

“Seçimin iptal edilmesi  sandığı tekmelemektir”

 

 Çünkü AK Parti adayının da çadırını ziyaret ettiğim sırada hayırlısı olsun temennimin karşılığını aldım. Bu da sadece Ataşehir’e ait bir tutum. Cumhur İtikafının ve Millet İttifakının ilçe başkanları birşey yapmış ve buradaki seçim tansiyonunu düşürmüş. Hepsine teşekkür ediyorum. Ama netice itibariyle bizim çerçevemizden bakıldığında bir haksızlıkla karşı karşıya kaldığımıza inandığımız bir seçim yaşıyoruz. Bu yapılan oyun bozanlıktır. Seçimin iptal edilmesi  sandığı tekmelemektir. Milli iradenin gasbıdır bu. Bizler yeniden seçilmek için yollara düştük. 31 Mart’ta aldığımız oyların çok daha fazlasını 23 Haziran’da Sayın Ekrem İmamoğlu’nun alacağına inanıyorum. Kavgadan, öfekeden, insanları dışlamaktan uzak seçim çalışmamıza devam edeceğiz. Ben esnafın elini sıkıyorum, kapı zili çalıyorum. Sizlerden de aynı çalışmalarını bekliyorum.  Her şey çok güzel olacak" şeklinde konuştu.