cc2e94fb-af3b-4984-a1bf-d924402e4ac8

 

 

Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takım Başkanı Abdullah Der, gerçeğin ışığında yol alınmasını sağlayan, tarafsız ve güvenilir haberciliği ilke edinmiş gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü unutmadı.

 

Savaşta, bayramda, düğünde, cenazede şartları ne olursa olsun amacı halkı yaşananlardan haberdar etmek ve doğruya ışık tutmak olan basın emekçilerinin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü  Ataşehir’de Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der’in Ataşehir basınına düzenlediği bir yemekle kutlandı. 

 

Uzun yıllardır beraber yol alan gazeteciler Derya Aslan, Himmet Kaya, Baki Özışık, Alâettin Bahçekapılı,  Ali Bal, Mesut Solak, Recep Kenan, İsa Kırım, Ali Rıza Yıldız, Serkan Şimşek, Erkan Sarıkaya ve Durmuş Acar Abdullah Der’in davetine katıldılar. 

 

Siyasetin en yakın yol arkadaşı olan gazetecilerin dün birlikte oldukları kutlamada keyifli anlar yaşanırken, gazetecilerin sorunlarından ve mesleğin olumlu, olumsuz etkilerinden bahsedildi. Her siyasi oluşumun, gazeteciye “özgürlük” bakış açısının kendi bakış açısıyla ortak payda da buluştuğunda gerçekleştiğinin, bunun da adının ne kadar özgürlükten uzak olduğu tartışıldı.

 

 

 

 

 

Yemek davetinde misafirlerini ağırlayan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der şöyle konuştu: “ Gazetecilerin özgürlüğünü kısıtlamak istiyorlar.  Bugüne kadar birçok gazeteci görevlerinin başında katledilmişlerdir. Türkiye’de inşallah böyle bir vahşet bir daha hiç yaşanmaz. Artık Türkiye’deki gazeteciler  de kalemini özgürlük için kullanabilsin. Gazetecinin özgür olduğu bir toplumda halkta daha rahat nefes alacaktır.” dedi.