sdergi1

Sosyal Demokrasi Vakfı’nın yayın organı  Sosyal Demokrat Dergi Ataşehir Temsilciliği 6 Ekim’de düzenlenen bir törenle açıldı.

Açılış törenine aralarında SODEV Kurucu Onursal Başkanı CHP Parti Meclisi Üyesi Ercan Karakaş, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP İstanbul İl Yöneticisi Mehtap Düzova, Okan Üniversitesi Eski Rektörü Sadık Kırbaş, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Murat Cirav, Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Metin İnce, Ataşehir temsilcileri Çetin Düzce ve  Merih Türe ile çok sayıda davetli ve basın mensupları katıldılar.

Açılış ve kokteyl sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, CHP Grup Başkanı M. Akif Hamzaçebi ve CHP İstanbul 1. Bölge Miletvekili Mahmut Tanal’ın gönderdiği kutlama ve başarı telgrafları okundu. Daha sonra söz alan Onursal Başkan Ercan Karakaş,  sosyal demokrasi vakıflarının ve dergilerin, sosyal demokrasinin olmazsa olmazları olduğunu belirterek “Bu kurumların sivil örgütlenmeye katkı sağlıyor. Ancak bu kurumların partilere alternatif gibi görülmesi yanlıştır. “ dedi.

Açılış töreni Özlem Keskin, Emrah Atalay ile İdil Güler’in okuduğu türkü ve şiirlerle sona erdi.