gülsin onay

 

 

Müziğin evrensel dilini Ataşehir’e taşıyan belediye, sanat şölenine devam ediyor. Dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde dünyaca ünlü sanatçı Gülsin Onay, piyanosunun tuşlarına bu kez de Ataşehirli sanatseverler için bastı.

MSKM sahnesinde ilk olarak Ludwig van Beethoven’in “Sonata Pathetique” adıyla bilinen 8. Piyano Sonatı’nı seslendiren sanatçı uzun süre sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Gülsin Onay, konserin ikinci bölümünde Ludwig van Beethoven tarafından bestelenen solo piyano eseri “Andante Favori” deyi çaldı.

 

 

 

 

Konser öncesinde Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı oyuncuları ve teknik kadrosu Sanatçı Gülsin Onay’a sürpriz yaptı.

Kadın Futbolcular ligin ilk yarısının bitimine bir hafta kala yoğun antrenman temposuna kısa bir ara verip klasik müzik dinleme fırsatı buldular.

Kendisini dinlemeye gelen futbolcularla tanışan ve onlarla sohbet eden Onay, “Spor ve müzik aslında birbirlerine çok benziyor. Spordaki beden hâkimiyeti, bedenimize, beynimize söz geçirmemiz müzikte de var. Performans sergileyen bir sanatçının üç ayrı görev yaptığını biliyoruz. Entelektüel, sportif ve duygusallığın aynı anda olması gerekiyor. Bu sporcularda da aynı şekilde bulunuyor. Duygu kısım elbette ki biz de daha fazla. Her ne işi yaparsanız yapın bu üç unsur çok önemli” dedi.

 

 

 

 

Futbolcular, ayrıca Gülsin Onay’a kendi isminin yazılı olduğu bir forma ve çiçek hediye ettiler. Futbolcular,

 Klasik Müzik Festivali’nde kısa bir mola vermenin kendileri motive ettiğini ve Belediyenin düzenlediği kültür-sanat etkinliklerine katılarak maçların ve yoğun antrenman dönemlerinde yaşadıkları stresin bu sayede bir nebze de olsa azaldığını ifade ettiler.

 

 

Kadın Futbol Takımı Kaptanı Selda Akgöz,“Kısa bir mola vermek bize çok iyi geldi. Bu konseri kaçırmak istemedik. İyi ki gelmişiz. Ataşehir Belediyesi’ne ve Teknik Direktörümüz Taner Öner’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM