chp-22_16_9_1661282772

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Valileri uyarıyorum; öyle kafanıza göre gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz de boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz? Yok öyle yağma. Konser yasaklamaya devam ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun. Devletin!" sözlerini sarf etti.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, konser ve festival yasaklarına karşı valileri hedef aldı.

 

"VALİLERİ UYARIYORUM"

 

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:

"Valileri uyarıyorum; öyle kafanıza göre gençlerin eğlenmesini yasaklayacaksınız, biz hepimiz de boynumuzu eğeceğiz mi zannediyorsunuz? Yok öyle yağma. Konser yasaklamaya devam ederseniz, milyonları karşınızda bulacaksınız. Şakşakçılık yapmayın, devletin valisi olun. Devletin!"

 

NE OLMUŞTU?

Bu yıl 1-4 Eylül günleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından "Organizasyonun incelenmesi neticesinde; çadır, kamp alanları, karavan park alanları vb. şekilde düzenlemeler olacağı ve bu düzenlemeler sonucu bölgede yoğun insan trafiği, ses ve ışık etkileri yoğun insan faaliyetleri sebebiyle ekolojik dengeye zarar verilebileceği" gerekçesiyle iptal edildi.

Bunun yanı sıra, Türkiye'de son dört ayda iptal edilen festivaller ve konserler şöyle:

- Eskişehir Anadolu Fest

- Niyazi Koyuncu Pendik Konseri

- Zonguldak Kozlu Müzik Festivali

-Munzur Kültür ve Doğa Festivali

-Kazdağı Ekolojik Festivali

-Zeytinli Rock Festivali

-Gökçeada Meryem Ana Panayırı

-ODTÜ Bahar Şenliği

- Muş Metin-Kahraman Konseri

- Aynur Doğan Bursa ve Kocaeli Konseri

-Başkent Kültür Yolu Festivali Mirae Konseri

-Başkent Kültür Yolu Festivali Ara Malikian Konseri

-Apolas Lermi Denizli ve Bostancı Konserleri son dakika.com