belediye hacivat karagöz

 

Ataşehir Belediyesi dün sokağa çıkan çocuklar için sürpriz etkinlik yaptı. Günler sonra sokağa çıkan çocukları, Hacivat ve Karagöz karşıladı. Çocuklarla oyunlar oynayıp şarkılar söyleyen Hacivat ve Karagöz, çocuklara maske dağıtarak sosyal mesafe kuralını anlattı.

 

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle uzun süredir sokağa çıkamayan 0-14 yaş arası çocuklar  uzun bir aradan sonra dışarı çıktı. 

 

Ataşehir Belediyesi de dışarı çıkan çocuklar için sürpriz bir etkinlik düzenledi. Ramazan ayının simgelerinden Karagöz ve Hacivat sokağa çıkan çocuklar ile bir araya geldi. Hacivat ve Karagöz sokaklarda gezerek çocuklarla birlikte oyun oynadı, şarkılar söyledi. Geleneksel oyunlarının yanında bu kez farklı bir misyon edinen Hacivat ve Karagöz, çocuklara sosyal mesafe kuralını anlattı, maske dağıttı ve el yıkama inceliklerini gösterdi. Dışarı çıkarak Hacivat ve Karagöz'le bir araya gelen çocuklar hem doyasıya eğlendi hem de korona virüse karşı bilgiler edindi. Ayrıca belediyeye ait 12 araç çocukları eğlendirmek, sosyal mesafeyi korumak ve maske dağıtmak için sokaktaydı. İHA

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM