CHP ZAMAN KAPÜLÜNÜ AÇIYOR ATAŞEHİRDE GÜNDEM 1

 

Cumhuriyet Halk Partisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100’üncü yılında başlattığı Zaman Kapsülü projesini Milli Egemenlik Mücadelesinin 101’nci yıl dönümünde internet sitesi üzerinden yurttaşların ziyaretine açıyor.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, bir yıl önce çocukların pandemi koşullarında evlerden bayram coşkusunu yaşamaları için başlattıkları zaman kapsülü projesinde sona geldiklerini açıkladı.

"SALGIN ORTAMININ COŞKUMUZU AZALTMASINA DA İZİN VERMEDİK" 

Proje kapsamında bir internet sitesi hazırladıklarını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı İlgezdi, “Geçtiğimiz yıl Milli Egemenlik Mücadelemizin 100’üncü onur yılını büyük bir gururla kutladık. Ne yazık ki pandemi nedeniyle sokaklarda olamadık. Ancak salgın ortamının coşkumuzu azaltmasına da izin vermedik.” dedi.

"ÇOCUKLARIMIZIN HAYALLERİNİ TÜRKİYE İLE PAYLAŞMAKTAN GURUR DUYUYORUZ" 

Milli Egemenlik destanımızın temelinde antiemperyalizme karşı koşulsuz mücadelenin yattığını vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı İlgezdi, “Biz kurtuluş ve kuruluş mücadelemizin 100’üncü yılını dünya barışına adamıştık. Bu kararımız, büyük önder Atatürk’ün iradesinde çelikleşen ‘yurtta barış dünyada barış’ şiarına dayanıyordu. Bu amaçla çocuklarımıza bir çağrıda bulunmuş; Atatürk’ü, Türkiye’yi, egemenliği, demokrasiyi ve cumhuriyeti anlatmalarını istemiştik. Bu projeye çocuklarımızın yoğun katılımı oldu. Şimdi çocuklarımızın hayallerini ve düşüncelerini Türkiye ile paylaşmaktan onur duyuyoruz.” açıklamasını yaptı.

 ZAMAN KAPSÜLÜ PROJESİNİ 23 NİSAN'DA AÇILACAK

CHP’li Akkuş İlgezdi, “Çocuklarımız tarafından Zaman Kapsülü Projesine gönderilen fotoğraf, resim video ve yazıları 23 Nisan’da açacağımız internet sitesi ile tüm halkımızla paylaşacağız. Pandeminin ilk zamanlarında çocuklarımızın hayalleriyle, umutlarıyla, kalpleriyle geleceğe attıkları imzayı zaman zaman gözlerimiz buğulanarak, zaman zaman gülümseyerek izleyeceğiz, dinleyeceğiz ve göreceğiz” dedi. 

 "COŞKUYLA KUTLAYACAĞIMIZ NİCE 23 NİSANLARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE"

Projenin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sevgili çocuklar, sizlerde tüm dünya çocuklarıyla birlikte duygularınızı video, yazı ya da resimlerle paylaşın, gelecek güzel günlere mesajınızı bırakın. Dünyayı barışla iyileştirelim. Coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisanlarda buluşmak dileğiyle… Sizleri çok seviyorum” videosu ile başlatıldığını anımsatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, çocukların projeye yaklaşık 900 video, 400 fotoğraf, 100 resim ve yazı göndererek katıldıklarını bildirdi.

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM