547d9d51effb46dcb0ae72cff2b8755f

 

 

Halkın ilgi göstereceği içerikler için çalışmalarını ara vermeden sürdüren Ataşehir Belediyesi, çalışanlarının kendilerini geliştirebilmesi için eğitim programları  düzenliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, değişik içerikler ürettiği pandemi döneminde sosyal medya hesaplarından yayımladığı programlarla dikkat çekti. 

Bünyesinde oluşturulan toplulukların ve koroların gösterilerini yayınlamasının yanı sıra, halktan gelen istek ve önerileri de dikkate alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu kapsamda Titanik, Stargate, Su Dünyası, Özgür Willy gibi filmlerin görsel efekt uzmanlığını yapan Manuel Rey Gonzalez, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanlarına eğitim verdi.

Neşet Ertaş Kültürevi’nde yapılan 20 günlük eğitimde fotoğraf ve video çekimi ile kurgu üzerinde duruldu.

Katılımcılar, eğitim sürecinde senaryolarını yazdıkları bir olayın, çekimlerini yapıp kurguladılar.

Eğitim sonrası konuştuğumuz Manuel Rey Gonzalez, katılımcılara görsel dilin önemini ve gücünü anlatmak istediğini ifade ederek, “Herkes küçük videoları izlemeyi seviyor fakat nasıl yapacağını bilmiyor. İnsanların fikirlerini, sınırlı teknik bilgileriyle nasıl iyi bir görüntüye dönüştürebileceklerini öğretmeye çalıştım,” dedi.

Gonzalez, cihazların teknik özelliklerinin yanı sıra ortamdan nasıl yararlanacaklarını da anlattığına dikkat çekerek, “Ne kadar öğrenirseniz öğrenin her şey kişinin kendi birikimiyle ilgilidir. Öğrenmeleri gerekenin çok az bir kısmını öğretiyorum. İyiye ulaşmak için deneyimlerimizi birbirimize aktarmamız gerekir,” ifadelerini kullandı.

Gonzalez, öğrenmenin en önemli yolunun hata yapmaktan geçtiğine vurgu yaparak, “Hata yapmaktan korkmayın!” dedi.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM