44444

 

Ataşehir Aşık Veysel Mahallesi’nde “Aşık Veysel Ata Evi” olarak bilinen hizmet binası vatandaşlardan gelen yoğun talep sonrası yeniden tasarlanarak “Aşık Veysel Halk Kütüphanesi” olarak kitapseverlerle tanışmaya hazırlanıyor.

Yeni sezon itibariyle kitapseverlere ve ders çalışmak isteyen öğrencilere kapılarını açacak kütüphanede hazırlıklar da son aşamaya gelindi.

Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından proje ve tasarım çalışmaları yapılan hizmet binası, Aşık Veysel Halk Kütüphanesi’ne dönüştürülerek Ekim ayında hizmet vermeye başlayacak.

Toplam 240 metre kare alana sahip olacak Aşık Veysel Halk Kütüphanesi içerisinde; öğrenciler için hazırlanmış ders çalışma ile özel okuma alanları, atölye ve seminer programları için tasarlanmış bölümler mevcut olacak.

Öğrenciler ve kitapseverlerin uğrak yeri olmaya hazırlanan kütüphane,  aynı anda yaklaşık 60 kişiye hizmet verecek şekilde, doğal havalandırma şartları gözetilerek tasarlandı. Ortalama 3 bin kayıtlı kitabı bulunacak olan kütüphane, konuklarına sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hem çalışma hem de okuma imkânı sunacak.

Ayrıca binadaki tüm malzemeler çocuklara uygun, toksik madde içermeyen malzemelerden oluşuyor. Binada kütüphane haricinde; idari birimi, güvenlik birimi, çay ocağı, depolama alanı ve sunucu odası gibi alanlar bulunacak.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM