1aeafa6b-6c41-4a3d-b589-0c0fd6ab12c3

             

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Cemile Besler Kurs Merkezi'ndeki atölyelerinde üretilen seramik,çini ve cam-boncuk kurslarına özel düzenlenen sergi  açıldı. Kursiyerlerin dışında sergi alanında Darülaceze sakinlerinin ürünlerine de yer verildi. 

 

 

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Cemile Besler Kurs Merkezindeki atölyelerinde üretilen seramik, çini ve cam-boncuk kurslarına özel düzenlenen sergi  açıldı. Ataşehir Halk Eğitimi Müdürü Saffet Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada kurslarının özelliklerinden bahsetti. Yılmaz, seramik kurs atölyelerinde alanda 4 öğretmen ve 150 öğrenci ile atölyelerin 7 gün 5 akşam boyunca aktif olarak kullanıldığını belirtti. Çini kursunun haftada 3 gün olduğunu ve her aşamanın kurum içinde gerçekleştiğini belirterek çini fırınlarında üretimin devam ettiğini ifade etti. Cam-boncuk atölyesinde 8 adet tüp ile çalışma alanı oluşturulduğunu ve üretilen ürünlerin her aşamasının Kurs Merkezinde gerçekleştirildiğini belirtti.

 

 

Ayrıca kurum olarak Darülaceze’de yaklaşık 25 kursiyer ile oradaki sakinlerin hayatına dokunduklarını ve şuan sergide onların da alanda olduğunu söyledi. Darülaceze sakinlerinin emekleri için teşekkür etti. Günün anısı adına sergiye katılanlarla çekilen hatıra fotoğrafları ile sergi açılışı tamamlandı.