qpop

 

Ataşehir Gönüllüler Derneği, Öğretmenler Günü dolayısıyla dernek binasında emekli öğretmenlere etkinlik düzenledi. Ataşehir Gönüllüler Dernek Başkanı Şenel Dınız’ın ev sahipliğini yaptığı etkinlikte, emekli öğretmenler misafir olarak ağırlandı. Dınız etkinlikte yaptığı konuşmada öğretmenlere Atatürkçü düşünceyle nesiller yetiştirdikleri için teşekkür etti. Ayrıca Şenel Dınız, Ataşehir’de Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Himmet Kaya’ya da günün anlam ve önemine uygun cam tabloya yapılmış Atatürk portresi hediye etti. Kaya’ya hediyesini Şenel Dınız ve uzun yıllardır derneğin sirtaki hocalığını yapan Ersoy Şahin ile birlikte verdiler.

 

"BİZİM ÖĞRETMENLERİMİZ CUMHURİYETÇİ VE ATATÜRKÇÜDÜR"

 

 

 

 

 

 

"BURSİYERLERDEN ALDIĞIMIZ ÜCRETLERLE 40 ÖĞRENCİ OKUTUYORUZ"

 

Şenel Dınız; “Bizim için öğretmenler günü güzel olduğu kadar değerli de... Çünkü bizim öğretmenlerimiz Cumhuriyetçi ve Atatürkçüdür. Buradaki öğretmenlerin hepsi Cumhuriyet ilkelerine bağlı öğretmenler. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyum. Ama ne yazık ki şimdiki olaylarda 'müstesnalar hariç'  eski günleri arıyor ve anıyoruz."

 

"BEN SİYASETÇİ DEĞİLİM AMA BELEDİYENİN YANINDAYIM" 

 

"Bizim karanfillerimizi dahi düşünen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ve Ataşehir Gönüllüler Derneği'nin ayakta kalmasını sağladığı için Ataşehir Belediyesi'ne  teşekkür ederim. Ben siyasetçi  değilim ama belediyenin yanındayım.  Bizler derneğimizde  bursiyerlerden aldığımız ücretlerle kırk  öğrenci okutuyoruz. Derneğimizin çok fazla faaliyeti var. Ataşehir'de halkımız da muhtarımız da belediyemiz de bizim yanımızda.” dedi. Şenel Dınız, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarına da teşekkür etti.

 

 

 

Şenel Dınız’ın konuşmasının ardından sirtaki hocası Ersoy Şahin ve dansçı arkadaşı kısa bir dans gösteri yaparak etkinliğe renk kattılar. Keyifli dakikaların yaşandığı öğretmenler günü buluşmasında emekli öğretmenlere dernek tarafından çeşitli hediyeler de takdim edildi. Ataşehir Gönüllüler Derneği’nin düzenlemiş olduğu etkinliğe Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de öğretmenlerin her birine çiçek göndererek destek verdi.