6e2f1b87-74e3-46a7-8e3f-0e4512e702d4

 

 

“Hiç kitap okumazsın kendi dünyanda yaşarsın kitap okursun tüm dünyaları yaşarsın.” felsefesiyle yola çıkan  Lions Kulübü, Ataşehir Eğitim Derneği işbirliğiyle Kayışdağı’nda bulunan Lions Ataevi giriş katına kitaplık yaptırdı. 200’ü aşkın kitap kapasiteli kütüphane başta semt sakini ve kursiyer anne, baba olmak üzere özellikle çocukların kullanımı üzerine şekillendirildi. Kütüphanenin açılışında kitaplar çocuklarla birlikte yerleştirildi.

 

Lions Kulübü Kayışdağı Ataevi’ne Ataşehir Eğitim Derneği ortak çalışmasıyla Ataevi’ne kursiyerleri anne-babaların ve çocukların yararlanabileceği kitaplık kazandırıldı. Özellikle çocuklara 23 Nisan hediyesi olarak düşünülen kitaplık Çınardibi Lions Kulübü’nden 11. Bölge Başkanı Müge Koçtürk ve Çatalçeşme,  Ethemefendi, Mühürdar ve Yeşilbahar Lions Kulüpleri’nin sponsorluğu ie Ataşehir Eğitim Derneği'nin katkılarıyla gerçekleştirildi.

 

 

2012’den  bugüne Ataşehir Belediyesi Kadın ve Sosyal Hizmetler Birimi ve İstanbul Anadolu Yakası Lions Federasyonu iş birliğinde 70’i aşkın branşla meslek edinme, kişisel gelişim ve hobi programları sunan Kayışdağı Lions Ataevi’nde 30 binden fazla çocuk ve kadına eğitim sağlanmasıyla farkındalık yaratan kulüp, 23 Nisan’da kitaplık hediyesiyle çocukları sevindirdi. 26 Nisan Salı günü gerçekleşen açılışta ayrıca çocuklara Yazar Ömer Şahan’ın “Bir Nefes Kadıköy” kitabı ve çocuk yazar aynı zamanda Caddebostan Sahil Lions Kulübü üyesi Semra Altan’ın torunu olan  Zeynep Mira Özyurt’un “Dünyayı Geziyorum” kitabı da hediye edildi. Açılışa Lions Kulübü genel  yönetmeni İnci Otman, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, ATAEĞİTİMDER Başkanı Zuhal Çakır ve Kurucu Başkanı Turgay Kılıç ile derneğin yönetim kurulu üyeleri,  Lions Kulüp yönetimi,  çok sayıda kitap sever çocuklar da katılım sağladı.