DDDDDYDDDDD

 

 

İBB iştiraki İSTTELKOM’da, yeni dönemde kadın çalışan oranı yüzde 12’ye, yönetim kadrolarında çalışan kadın oranı yüzde 30 seviyesine ulaştı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) telekomünikasyon ve altyapı iştirak şirketi İSTTELKOM, yeni vizyonu doğrultusunda kadın çalışan oranını yüzde 30’a yükseltti.

 


Çalışan sayısı ile cinsiyet eşitliğine dayalı kurum kültürü oluşturma hedefi doğrultusunda projelerini sürdüren İSTTELKOM’da, yeni dönemde kadın çalışan oranı yüzde 12’ye, yönetim kadrolarında çalışan kadın oranı yüzde 30 seviyesine ulaştı.

 


İSTTELKOM’da; Burçin Koç Uzun - İnsan Kaynakları Müdürü, Esin Zeytinoğlu - Mali İşler Müdürü ve Betül Berran Ortanç - Şirket Avukatı, Hatice Çakır Akyel - İnsan Kaynakları Şefi, Buşra Aydun - Kalite Yönetim Şefi olarak görev yapıyor.

 


“KADIN YÖNETİCİLER ARTTIKÇA BAŞARI DA ARTACAK”

 

Kadın liderler ve yöneticiler arttıkça başarının artacağını belirten İSTTELKOM AŞ Genel Müdürü Nihat Narin, “Kadınların toplumsal hayata katılımı gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergelerinden biridir. Yarınlarımıza değer katan kadınların toplumda görev almaları geleceğimizin şekillenmesine büyük katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.

 

Dünya kadın hakları ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 85’inci yıldönümünü hatırlatan Narin, “Saygıdeğer Türk kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyoruz. Türkiye’de kadınlara bu hakkı tanıyan Atatürk’e minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

Kadının iş dünyasındaki yerine çok önem verdiklerini belirten Narin, İSTTELKOM’da çalışan kadın sayısının daha da arttıracaklarını ifade ederek, kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

Sol baştan sırayla fotoğraftakiler:

• Betül Berran ORTANÇ, Avukat

• Hatice Çakır AKYEL, İnsan Kaynakları Şefi

• Nihat NARİN, Genel Müdür

• Esin ZEYTİNOĞLU, Mali İşler Müdürü

• Buşra AYDIN, Kalite Yönetim Şefi

• Burçin Koç UZUN, İnsan Kaynakları Müdürü

 

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM