5f1c278779da3e0b48d772cd

 

CHP’de kurultayın ardından ilk Parti Meclisi toplantısı Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Koronavirüs salgını nedeniyle 9 Ağustos’a ertelenen  CHP Kadın Kolları Kurultayı Pazar günü gerçekleştirilecek. Bilkent Odeon’daki kurultay  delegelerin katılımıyla seyircisiz olarak yapılacak.  

 

CHP’de kurultayın ardından ilk Parti Meclisi toplantısı Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun  son şeklini verdiği MYK’da Muharrem Erkek, Gamze Akkuş  İlgezdi, Gülizar Biçer Karaca, Bülent Kuşoğlu, Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun’un yerlerini koruması bekleniyor. 

 

İlk Parti Meclisi ile başlayacak kurultay sonrası yeni dönemin Merkez Yönetim Kurulu’nda yer alacak isimler de merakla bekleniyor. MYK üyelerinden dört ismin PM’ye seçilememesi ve Kılıçdaroğlu’nun değişim isteği nedeniyle MYK’nin yarıya yakınının değişebileceği iddia edildi.

PM toplantısında bir açılış konuşması da yapacak olan Kılıçdaroğlu’nun, Muharrem İnce’nin parti üyeliğinden istifa ederek yeni parti kurma hazırlıkları ile ilgili olarak partililere “birlik” mesajı vereceği kaydedildi.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM