yunanistan2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 yıl sonra Yunanistan'ı ziyaretinden vize serbestisi çıktı. Türk vatandaşları 7 günlük bir süreyle vizeden muaf tutularak Ege adalarını ziyaret edebilecek. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gitti. 6 yıl sonra ilk kez Atina'ya giden Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. 

 

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Yunanistan'ın Türkiye'ye Avrupa sürecindeki desteği ele aldıklarını vurgularken, vize muafiyetiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

 

Türk öğrenciler ile Avrupalı öğrenciler arasında daha yakın bir iş birliğinin sağlanması için vizeden muaf tutulma süreci ele alındı. 

 

7 GÜNLÜK VİZE MUAFİYETİ SAĞLANACAK

 

Miçotakis, Doğu Ege'de bütün yıl boyunca 7 günlük süreyle Türk vatandaşlarının Ege adalarını ziyaret etmesi için vize muafiyeti gerçekleştirileceğini açıkladı. Kapıda vize uygulaması 10 adayı kapsayacak.