yuzyuze_egitimin_detaylari_belli_oldu_resmi_aciklama_geldi_h405227_73117

Türkiye’de uzaktan devam eden eğitim sisteminin, yüz yüze eğitim sistemine dönmesi üzerine çalışmalar devam ediyor. Buna göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk illere yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokul birinci sınıflar bir gün yüz yüze eğitim alacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla illere gönderilen yazıdaki detaylar şöyle:

*Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

*Okulun fiziki şartları da dikkate alınarak, sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapacak. 

*Sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacak.

*Okul öncesi eğitimde ilk hafta bir gün 30’ar dakikalık beş etkinlik saati suretiyle uyum eğitimi yapılacak.

 *Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında okul öncesi eğitim kurumlarında haftada iki gün olmak üzere günde 30’ar dakikalık beş etkinlik saati süreyle eğitim yapılacak.

*Türkçe dersi haftada iki gün üçer ders saati olmak üzere altı ders saati, Matematik haftada iki gün birer ders saati olmak üzere iki ders saati, Hayat Bilgisi haftada iki gün birer ders saati olmak üzere iki ders saati yüz yüze eğitimle verilecek.

* Bu dersler ile ilgili olarak yüz yüze işlenemeyen ders saatleri ile ilkokul birinci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle verilecek.

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM