asdapkkplpk

 

 

YEDPA'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Hamsi Şenliği, bu sene de bol hamsili geçti. Karadeniz havasını Ataşehir'e getiren YEDPA Ticaret Merkezi, Karadeniz'in meşhur hamsisinin yanında ezgilerine de sahne oldu. 

 

 

YEDPA Ticaret Merkezi yönetimi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Hamsi Şenliği dün 18:00'da  YEDPA sergi alanında gerçekleşti. Bu sene üçüncüsü düzenlenen şenlikte Karadeniz rüzgarı esti. Adavapuru Şakir'in sunduğu şenlik programında,  Sanatçı Burhan Topal ve Tiyatro Sanatçısı  Murat Baykuş sahne aldı. 

 

 

Geleneksel Hamsi Şenliği'ne Ataşehir İyi Parti Meclis Üyesi Oğuz Sarul, Ataşehir MHP Meclis Üyesi Hakan Arıkaya, YEDPA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan, YEDPA yönetim kurulu üyeleri, iş insanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

 

 

 

“YEDPA HEM TİCARET HEM SOSYAL YAŞAM MERKEZİ”

 

Şenlikte konuşma yapan YEDPA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan, "YEDPA, Ataşehir'in sadece en büyük ticaret merkezi değil aynı zamanda yaşam merkezidir. Bünyemizde sağlık ocakları, camii, aşevleri ve farklı zamanlarda yaptığımız etkinliklerimiz bulunuyor. YEDPA, hem kendi içinde hem de çevresinde sosyal katkılar da sağlıyor. Bu tarz toplanmalarda da  vatandaşlarımıza bunu yaşatmış ve anlatmış oluyoruz. YEDPA bünyesinde aynı zamanda Karadenizli hemşerilerimizin çokluğu ve dolayısıyla hamsiye yoğun ihtimama istinaden Hamsi Şenliği'ni geleneksel hale getirdik. Gerçi hamsilerimiz biraz küçük ama yani biz de lezzet Karadeniz'den olsun diye tercih ettik.” ifadelerini kullanarak vatandaşlara katılımdan dolayı teşekkürlerini bildirdi.

 

 

 

Salih Sami Atılgan'ın konuşmasının ardından tiyatrocu Murat Baykuş, Karadeniz öykü, fıkra ve anılarıyla vatandaşları gülümsetti. Murat Baykuş'un sahne performansının ardından ise Ağrı Dağı türküsüyle bilinen sanatçı Burhan Topal, vatandaşlara türkü dolu bir akşam yaşattı. 

 

 

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM