960x505-son-dakika-buyukcekmecede-egitim-ucagi-dustu-gorgu-taniklari-o-anlari-anlatti-1603355721545

İstanbul Hezarfen Havaalanı'ndan kalkan eğitim uçağı Büyükçekmece'de boş bir araziye düştü. Uçağı Özyeğin Üniversitesi pilotaj lisans öğrencisi B.N.'nin kullandığı ve tek başına uçtuğu öğrenildi. Yaralanan B.N. hastanede tedavi altına alındı.

 

İstanbul Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanı’ndan saat 10.56'da havalanan AY-JET Uçuş Okulu’na ait TCUGG kuyruk numaralı Sonaca F 201 tipi eğitim uçağı iniş sırasında Büyükçekmece’de boş bir araziye düştü.

Uçağın içindeki öğrenci pilot, bulunduğu kabine sıkıştı. Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Uzun uğraşlar sonunda çıkartılan pilota sağlık ekipleri ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Özyeğin Üniversitesi pilotaj lisans öğrencisi olan B.N. ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. B.N.’nin belinde ve vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.

FOTO (DHA)

 

KAZANIN NEDENİ MOTOR ARIZASI

Bir görgü tanığı “Manevra yapmasaydı, TEM otoyoluna çakılacaktı” dedi. İstanbul Valiliği’nden kazayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56'da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağı, alınan ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05'te havalimanı yakınlarında düşmüştür. Olay yerine hemen güvenlik, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilerek, uçağın pilotaj lisans öğrencisi (B.N), yaralı olarak kurtarılmıştır. Olay yerine tekerlekli araçlarla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle ambulans helikopter sevk edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.”sözcü

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM