deniz-gezmis-in-abisi-bora-gezmis-turkiye-nin-gelecegini-katlettiler-584083-5

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı andı: Bundan 50 yıl önce idam edildiler.

 

Başta CHP lideri Kılıçdaroğlu olmak üzere Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer ve pek çok belediye başkanı Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı idamının 50. yılında sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla andı. 68 gençliğinin üç öğrenci lideri 12 Mart darbesinden sonra idam edilmişlerdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı idamlarının 50. yıl dönümünde andı.

 

Siyasiler Twittter'dan şu paylaşımlarda bulundular:

 

Kemal Kılıçdaroğlu: "Yaşamlarını "Tam Bağımsız Türkiye" mücadelesine adayan bu ülkenin cesur ve vatansever evlatları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı saygı ve hasretle anıyorum."son dakika.com