MRT_9841

 

 

Ataşehir Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl Muharrem ayında düzenlediği aşure dağıtımı Ataşehir’in farklı mahallelerinde 6 gün boyunca devam etti. Muharrem ayı aşure dağıtım etkinliğinin sonu gününde ise Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı’nda aşure dağıtıldı.

 

Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı’nda sosyal mesafe kurallarına uygun, hijyenik bir ortamda aşure dağıtımı yapılabilmesi için Zabıta ekipleri vatandaşlara gerekli uyarı ve kontrollerde bulundu. 

 

Vatandaşlara aşure dağıtan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, geleneksel olarak her yıl aşure kazanları kaynatarak vatandaşlara ikramda bulunduklarını ancak bu yıl pandemi dolayısıyla bunu yapamadıklarını ifade etti. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatıyla Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü olarak, 6 gün boyunca farklı mahallelerde pazar alanları, cami önleri ve taksi duraklarında aşure dağıtımı yaptıklarını söyledi.

 

İkram edilen aşureleri alan vatandaşlar Ataşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletirken, aşureleri en çok da çocuklar beğendi.