BBMNGA

 

 

Kırşehir'in CHP Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na belediye meclis toplantısında AK Parti'li meclis üyesi ne kadar maaş aldığını sordu. Göreve başladığı günden bugüne kadar maaş almadığını belirten Ekicioğlu, "Vallahi bilmiyorum. Hiç maaş almadım. Maaş öğrenci burslarına ve derneklere gidiyor." dedi.

 

Kırşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında gerçekleşti. İmar ve ulaşım ile ilgili gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda sözleşmeli personellerin ve belediye başkan yardımcılarının maaşları gündeme geldi.

 

Belediye başkan yardımcılarının, 8 bin ile 8 bin 500 TL arasında maaş aldıkları belirtilirken, AK Parti’li meclis üyesi Belediye Başkanı Ekici’ye ne kadar maaş aldığını sordu. Belediye meclis üyeleri başkanın maaşını sordu "Bilmiyorum." yanıtı aldı.

 

MAAŞ HESAPLANDI: 13 BİN TL

 

AK Parti'li meclis üyesinin sorusu üzerine Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Vallahi bilmiyorum. Çünkü maaşımı ben almıyorum. Benim maaşım öğrenci burslarına, Çağdaş Yaşamı Destekleme ve Atatürkçü Düşünce Derneği'ne gidiyor. Maaşımın ne kadar olduğunu merak bile etmedim. Göreve başladığım günden beri maaşımdan bir lira harcamadım.” dedi. Öte yandan Belediye Başkan yardımcılarının maaşları hesap edilirken Ekicioğlu’nun maaşının da yaklaşık 13 bin TL olduğu öğrenildi.

 

KAYNAK: SÖZCÜ

 

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM