DSC_1012

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi’nde “hafiye” suçlaması tansiyonları yükseltti. AK Parti Grup Başkanı Mustafa Naim Yağcı’nın CHP Ataşehir  Belediye Meclis Üyesi  Kudret Aslan’a  “hafiye” ithamı Mecliste esen sükunet rüzgarını bozdu. Kudret Aslan Naim Yağcı’nın benzetmesine sinirlenerek sesini yükseltti ve “Ben hafiye olsaydım bu ülkeye Başbakan olurdum. Ben konuşsaydım siz burada oturabilir miydiniz?” ifadesini kullandı.

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi Koronavirüs salgınından sonra ikinci kez toplandı. Faaliyet raporlarının açıklandığı  gündem maddeleri oylandı. Yirmi üç gündem maddesine  AK Partili Meclis Üyeleri red oyu, MHP’li Hakan Arıkaya çekimser oy kullandı. AK Partili Meclis Üyelerinin red oylarına ve MHP’li Hakan Arıkaya’nın tüm gündem maddelerine çekimser oyuna rağmen CHP’li Meclis Üyelerinin oy çokluğuyla gündem maddeleri Meclisten geçti. Meclis toplantısında İlhami Yılmaz  Ataşehir Belediyesi’nin  bir yıldır yaptığı çalışmalarını paylaştı. Yılmaz’ın yaklaşık otuz dakika boyunca  belediyenin çalışmalarını açıklamasına AK Partili Meclis Üyeleri “Meclis çalışmıyor ve yetersiz” benzetmeleri yaptılar.  

 

 

BATTAL İLGEZDİ: “ÖKÜZÜN ALTINDA BUZAĞI ARAMAYA GEREK YOK”

Faaliyet raporlarının oylanmasından sonra kürsüye çıkan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başladı. İlgezdi AK Parti grubunun eleştirilerine, “Öküzün altında buzağı aramaya gerek yok. Ataşehir en çok denetlenen bir belediyedir. İddia ediyorum ben ve arkadaşlarım Ataşehir’i  çok iyi yönettik.” dedi.

 

 

İlgezdi’nin konuşması sırasında AK Partili Naim Yağcı ile CHP’li Kudret Aslan’ın arasında sözlü tartışma çıktı. Sosyal mesafenin zaman zaman hiçe sayıldığı tartışmada Kudret Aslan Naim Yağcı’nın eleştirilerine sinirlenerek, “25 yıldır mali işlerini İBB dışarıdan satın almadı mı?” ifadesini kullandı. Yağcı bunun üzerine Kudret Aslan’a “hafiye” benzetmesi yaptı. Tansiyonu yükselten hafiye kelimesi üzerine Aslan, “Ben hafiye olsaydım bu ülkeye Başbakan olurdum. Ben konuşsaydım siz burada oturabilir miydiniz?” dedi.

 

 

Tartışmaların ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi konuşmasını bitirdi. Ataşehir Belediye Meclisi toplantının ardından tatile girdi.