ADAY SEVAL

 

CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolu Başkanlığına adaylığını  koyan Seval Düzenli basınla bir araya geldiği toplantıda, “Başkan olarak seçildiğimde asil üyelerimizi oluştururken belediye çalışanlarından olmamasına dikkat ediyorum. Seçim zamanımda en çok dikkatimi çeken ilçeye gelip gidenler hep aynı yüzler ve herkes birbirine küs. Seçilirsem küslüğü bitirmek için çalışacağım.” dedi.

 

CHP Ataşehir Kadın Kolu 4. Olağan Kongresi için gözler 16 Şubat’a çevrildi. Ataşehir’in mevcut kadın kolu başkanlığını yapan Hamiyet Ardıbatan yeniden aday olduğunu açıklamasının ardından yeni bir isim olan Seval Düzenli de, “Yerel yönetimlerle iş birliği içinde kadınların talep ve  beklentilerine çözüm üreten bir yönetim mekanizmasını hayata geçirmek başlıca hedefimizdir.” diyerek yola çıktı.

 

 

 

“BELEDİYEDE AİLELERİN NEREDEYSE HER FERDİNİN ÇALIŞMASINDAN ÇOK ŞİKÂYET EDİLİYOR”

 

Uzun yıllar siyasi bir titri olmasa da CHP’ye emek vermiş bir isim olan Seval Düzenli, Novada AVM’de adaylık açıklaması için bir araya geldiği basına şöyle demeç verdi:  "Ülkemizde yaşanan eğitim, sağlık, adalet gibi her türlü sorunun kadınlar dahil edilmeden çözülemeyeceği inancını taşımaktayım. Kadınların her alanında öncü olması gerektiğini vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine mensup olan herkes de bu düşünceyle hareket etmektedir. Toplumsal yaşamın en önemli parçası olan kadınlar, siyasetin de başlıca unsurlarıdır. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu bir neferi olarak 16 Şubat Pazar günü gerçekleşecek olan CHP Ataşehir Kadın Kolu 4. Olağan Kongresi’nde kadın kolu başkanlığına aday olduğumu beyan etmekten gurur duyarım.”

 

 

 

 “BELEDİYE BAŞKANIMIZ TOPLUM İÇİNE GİRER AMA BİZDE DE HATA YOK MU?”

 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Seval Düzenli, partiye yapılan eleştiriler doğrultusunda karar mekanizmasını yürüttüğünü dile getirirken, mahallelerde yaptığı çalışmalarda bazı sonuçlara vardığını belirtti. Düzenli, “Belediyede ailelerin neredeyse her ferdinin çalışmasından çok şikâyet ediliyor. Başka bir şikâyet de Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin mahallelere gelmediği üzerine… Ben doğma büyüme Ataşehirliyim. Mustafa Kemal Mahallesi’nde gecekonduların yıkımlarının yapıldığı gün doğmuşum. Kendi mahallem için de şunu söyleyebilirim: Bizler de mahalleli olarak belediye başkanımızı gördüğümüzde ‘oğluma iş, kızıma iş,’ demiyor muyuz? Belediye başkanımız  toplum içine girer ama, bizde de hata yok mu?” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“HİÇ KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM”

 

Siyaset ve hemşehricilik üzerine de yorumların yapıldığı toplantıda, birçok koltukta belirli bazı memleketten insanların yer alması söylemleri üzerine Düzenli, “Ben Sivaslıyım ve hiç kimsenin adamı değilim. Aday olduğum andan itibaren bu konuşmaları ben de duydum ve çok üzüldüm. Hatta ilçeye dahi gitmedim. Aday olduğumda daha önce aday olan veya kadın kolu başkanlığı yapan kişileri de aradım. Onların deneyimlerine ve tavsiyelerine başvurdum.” şeklinde konuştu.

“Aday olduğumu açıklama yapmadan önce Hamiyet ablaya ( Ardıbatan ) bizzat kendim söyledim” diyen CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkan Adayı Seval Düzenli, “Ben daha önceki kadın kolu başkanlık seçimlerinde Hamiyet Ardıbatan için çalışmıştım. Bu dönem de kendisi kadrosunda yer almamı istediğinde  ben başkanlığa aday olacağımı ilettim.” dedi.

 

Kadının rengi olarak nitelendirilen  mor listeyle seçime giren Seval Düzenli, "Ekibimi mahalleleri dolaştığımda bana tavsiye edilen isimlerden oluşturuyorum.” açıklamalarında bulundu.

 

Seval Düzenli Kimdir?

1980 İstanbul doğumlu. Memleketi Sivas. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu evli, iki çocuk annesi.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM