RAHŞAN-ECEVİT-SON--YOLCULUĞUNA-uğurlanıyor

Demokratik Sol Partisi’nin kurucusu ve eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, son yolculuğuna uğurlanıyor. Vasiyeti üzerine “kefeni kefenine değecek şekilde”  eşinin yanına defnedilecek Türk siyasetine damga vurmuş isimlerden Rahşan Ecevit, 14 yıl sonra eşine kavuşuyor. 

 

Demokratik Sol Partisi (DSP) Kurucu Genel Başkanı, eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in cenazesi, toprağa veriliyor. Rahşan Ecevit’in vasiyeti üzerine Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek olan Rahşan Ecevit’in cenazesi Kocatepe Camisi'ne götürüldü. Rahşan Ecevit il Bülent Ecevit birbirine olan derin sevgisiyle akıllarda yer eden iki siyasi model oldu. Bugün de ikilinin “buluşma ve bir daha hiç ayrılmama” günü oluyor.  

Bülent Ecevit, Rahşan Ecevit’e şiirler yazarak sevgisini göstererek, “El ele büyüttük sevgiyi" demişti. 

97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA) vefat eden Rahşan Ecevit 14 yıl sonra kocası ile buluştu.

Rahşan Ecevit, ressam, yazar ve siyasetçi kimliği ile tanınıyordu.  Robert Koleji’nden mezun olan Rahşan Ecevit 1946’da Bülent Ecevit ile evlendi.  Rahşan Ecevit'in yazdığı "Pülümür'de Aşk" adlı roman, 2002'de tiyatroya uyarlanmıştı. Rahşan Ecevit, 14 Kasım 1985'te Demokratik Sol Parti'yi (DSP) kurarak genel başkanı oldu. 

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM