DSC_6553

 

İYİ Parti Ataşehir 3. Olağan Genel Kurulunda ilçe başkanlık seçimlerinde teşkilat “Bora Yörükoğlu” dedi. Yörükoğlu 253, Ali Akın 55 oy aldı. Bora Yörükoğlu, 198 oy fark atarak kazandığı ilçe başkanlık seçimlerinin ardından kürsüde konuşma yaptı. Teşkilat tarafından coşkuyla karşılanan Yörükoğlu konuşmasında temiz siyaset mesajı verdi. İYİ Parti’yi Ataşehir’de ve Türkiye’de hak ettiği yere getireceklerini ifade eden Yörükoğlu, çalışmalarına kaldığı yerden daha büyük bir mücadeleyle devam edeceklerini söyledi.

 

 

İYİ Parti Ataşehir 3. Olağan Genel Kurulunda ilçe başkanlık seçimlerinde teşkilat “Bora Yörükoğlu” dedi. Yörükoğlu beyaz listeyle, Ali Haydar Akın mavi listeyle yarıştı. Kongreye İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Temiz siyaset mesajı veren Bora Yörükoğlu şu ifadeleri kullandı: “İYİ Part’yi Ataşehir’de ve Türkiye’de hak ettiği yere getireceğiz. Yürüteceğimiz çalışmalarla kadınlarımız ve gençlerimizi daha aktif bir hale getireceğiz. Ataşehir için şimdi el ele, hep birlikte yola çıkma zamanı. Bu güzel, dürüst, tertemiz insanların geleceğine sahip çıkma zamanıdır. Ataşehirimizi şimdi ortak hayallerimizin ötesine taşıma zamanıdır.

 

 

 

 Ataşehirimizi önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde iyi bir şekilde temsil etmek hepimizin hedefidir. Yörükoğlu’nun ardında konuşan Ali Akın ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçim sonra Başbakan olarak görmek istediğini işaret ederek, “Ataşehir’de kuvvet merkezi olacağız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından oylar kullanıldı. 

 

 

Mevcut Başkan Bora Yörükoğlu 253 oyla yeniden başkanlığa seçildi. Ali Haydar Akın ise 55 oy aldı. Bora Yörükoğlu diyen teşkilatın seçim sevinci salonda bayram havası estirdi. Seçim sonucunu beklenen bir zafer olduğunu işaret ederek yaptığı konuşmada Yörükoğlu, seçim zaferi konuşmasında şu ifadeler yer verdi:

 

* “Gece gündüz hep birlikte koşturuyoruz. En büyük teşekkürümüz ailelere, bizlere hep destek oldular. Ekibimize çok teşekkür ediyorum. 

*Bu tel başına yapılacak bir iş değil. Biz buraya çok detaylı planlayarak geldik. Bizim için çok sürpriz bir sonuç değil ve süreci hiç pazarlık konusu yapmadık. 

*Temiz siyaset yapmak istiyoruz. Türkiye’de siyaseti farklı bir kulvara getirmek istiyoruz. Hedef odaklı başarı odaklı siyaset yapmak istiyoruz.

* Onun için İYİ Parti’deyiz. İnşallah İYİ Parti’yle iktidara yürüyeceğiz.”