derin yoksulluk ağı battal ilgezdi hacer foggo ataşehir de gündem

 

Ataşehir Belediyesi Derin Yoksulluk Ağı ile çalışmaya başladı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi dayanışma ağının gönüllüleri ile makamında bir araya geldi. 

 

Aralık 2019’da Çimenev gönülleri tarafından kurulun Derin Yoksulluk Ağı, 2019’dan beri birçok ihtiyaç sahibine yardım elini uzattı. Ağını genişleten dayanışma Ataşehir Belediyesi ile de yeni çalışmalara imza atmak için Derin Yoksulluk Ağı’nın kurucularından Hacer Foggo, ağın genç sosyal hizmet çalışanları Şevval Şener, Şeyma Duman ve Selen Yüksel, Battal İlgezdi’yi ziyaret etti.

 

İLGEZDİ: "DERİN YOKSULLUK AĞI İLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK"

 

 Ziyaretin ardından İlgezdi sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Herkesin karnının doyduğu, her çocuğun eşit eğitim hakkından yararlandığı, yoksulluğun miras olarak nesilden nesile devrolmadığı bir Ataşehir yaratmak için Derin Yoksulluk Ağı ile birlikte çalışmaya başladık.Derin Yoksulluk Ağı gönüllüsü genç sosyal hizmet çalışanları Şevval Şener, Şeyma Duman ve Selen Yüksel ile birlikte ilçemiz sınırları içinde kayıt altına alınmamış ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirliyoruz. Ağın kurucularından sevgili Hacer Foggo ve bütün Derin Yoksulluk Ağı ekibine çalışmalarımıza verdikleri destek için çok teşekkür ederim. Ataşehir’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek!”

 

ÇİMENEV GÖNÜLLÜLERİ NE YAPIYOR?

Çimenev gönülleri aileler, okul ve yerel yönetimler ile birlikte ortak çalışma yürüterek, bütüncül bir yaklaşımla çocukların sağlıklı gelişimlerine katkı sağlamayı ve fırsat eşitliği yaratmayı hedefliyor.

4 yıldır yaklaşık 115 çocuk (okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi) ve 50 anneye ücretsiz eğitim verdi.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM