PARK DUMA OTOPARK ZABITA BELEDİYE ATAŞEHİRDE GÜNDEM HİMMET KAYA

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü esnafların park dubalarına  geçit vermiyor. Zabıta ekipleri vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda ilçede inceleme yaparak restoran ve kafelerin önüne esnaflar tarafından konulan park yasağı uygulaması için esnafı uyararak cadde kenarlarına konulan dubaları topladı.  

 

 

Ataşehir’in her geçen gün artan nüfusuyla neredeyse her mahallenin sorunu haline geline otopark sorunu için Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü devreye girdi. İlçenin on yedi mahallesinde bulunan esnafların önüne konulan plastik park dubaları gibi park etmeyi önleyici uygulamalar için esnafa uyarı yaptı.

 

 

"YOLDAN DA SOKATAN DA HER VATANDAŞIN EŞİT BİR ŞEKİLDE YARARLANMASI GEREKİYOR"

 

Vatandaşların ilçe genelinde gelen şikâyetlerini değerlendiren Zabıta ekipleri, “Esnafların böyle bir uygulama yapma hakkı yoktur. Yol herkesindir. Yaşanan bu sıkıntıyı gidermek için ekiplerimiz gün boyunca mahallelerde devriye gezmektedir. Vatandaşlardan ricamız bu ve bunun gibi park suistimali yapan esnafları tarafımıza bildirmeleri. Burası herkesin mahallesi, yoldan da sokaktan da eşit bir şekilde her vatandaşın yaralanması gerekir. Bunun için elimizden gelen hassasiyeti göstererek dubaları topluyoruz. Zaman zaman gezen devriyemizin çalışmalarını da hızlandırarak bu otopark sorununa bir nebze de olsun çözüm bulmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandılar. Öte yandan Zabıta birimi dükkân, restoran, büfe, mağaza gibi satış yerleri bulunan esnafların da mağduriyet yaşamaması için kısa süreli park kullanımlarını gerçekleştirip çalışmalarını hızlandırmalarını belirtti.