Untitled-1

 

2014’te Ataşehir İlçesi’nde kurulan Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Başkan Mikail Bektaş önderliğinde ,dernek üyeleriyle bir araya gelerek basın toplantısı düzenlendi. Basın mensuplarıyla bir araya gelinen toplantıda gündem maddeleriyle birlikte, kuruluş sürecinden bu yana yapılan icraatlar ve projeler konu olarak ele alınırken, geleceğe dönük çalışmalar hakkında da bilgi verildi. 

 

 

 

“100 YAKIN ÜYEMİZ BULUNMAKTADIR”

 

 

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Başkan Mikail Bektaş tarafından yapılan açılış konuşmasında birlik ve beraberliğin altı çizildi. Bektaş cümlelerine başlarken; “ Türkiye genelinde 170 şubesi bulunan Ensar Vakfı’nın bir tanesinin yöneticisiyim. Ataşehir’de Yeditepe Üniversitesi’nde bir yurt kurduk . Bu kurum ilk kurulduğunda 10 kişilik bir ekiptik. Şimdi 100’e yakın üyemiz bulunmaktadır. “ diye sürdürdü. Bir çok  projeye imza attığına değinen Bektaş; “Ensar Vakfı’nın Ataşehir’de kurduğu yurtta 100 kardeşimiz bulunmaktadır. Biz bu kardeşlerimizle yakından ilgileniyoruz. Toplumun önde gelen sanatçı, bilim adamı, sporcularını bu kardeşlerimizle tanıştırıp kariyerlerinde önemli adımlar yaşanmalarını sağlıyoruz. Bu kardeşlerimize matematik, İngilizce gibi dersler verirken, aynı zamanda Arapça ve Kuran- ı Kerim  derslerinin de  eğitimini veriyoruz.” dedi.

 

 

 

“GENÇLERİMİZ BURADAN ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANACAK”

 

 Yakın zamanda Ataşehir bölgesinde bir gençlik merkezi projelerinin olduğunu belirten Mikail Bektaş; “Gençlerimiz buradan ücretsiz olarak faydalanacak. 250 kişilik bir öğrenci yurdu daha kurmayı planlıyoruz. Kız öğrenci yurdunun açılmasını da sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

Ensar Vakfı’nın çalışmaları arasında 16 ilde çeşitli okullara yardım kampanyası düzenlenerek paylaşmanın önemine dikkat çekiliyor. Bektaş,  Ataşehir bölgesinde  41 okula 41 spor malzemesi yardımı yaptıklarını açıklarken bunun hediye adı altında yapıldığına dikkat çekti. Bektaş cümlelerini “Biz hiç kimseyi ayrım yapmadan destek oluyoruz. Çünkü insanı seviyoruz yaratandan ötürü.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.