ibb logo istanbul

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’ndan Tarihi Yarımada turu...

 

 

CHP uzun yıllardır inşaat  kent haline gelen İstanbul’un değerlerini ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul  İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağında boş kalan ve birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan Tarihi Yarımada’nın 30 yıl sonra çeşmesinden su akan 3. Ahmet Çeşmesi’ni, Ayasofya Müzesi ve Halı Müzesi’ni,  Gülhane Parkı’nı, Sarayburnu’nu yürüyerek turladı.

 

 

 

 

 Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, 30 yıl sonra musluklarından su akmaya başlayan 3. Ahmet Çeşmesi’nin tarihiyle ilgili İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat’tan bilgi aldı. Üçlü, İstanbul’un sembol yapılarından Ayasofya Müzesi ve Halı Müzesi etrafında dolaşıp, Soğukçeşme Sokağı üzerinden Gülhane Parkı’na indi. Gülhane Parkı’nda çalışan Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri ve güvenlik görevlilerinin bayramlarını kutlayan Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, turlarını Sarayburnu’nda tamamladı. 

 

 

 

 

 Siyasetçilerin özlediğimiz görüntülerini objektiflere yansıtan Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu çalışma arkadaşlarıyla birlikte özlenen  İstanbul Boğazı’nda anı fotoğrafıyla turlarına son verirken, İstanbul’un gölgelenen geçmişini yeniden gün yüzüne çıkardı.

 


 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM