ATAŞEHİR-İLÇE-BAŞKANLIĞI

 

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı dün yoğun bir gündeme ev sahipliği yaptı. Vedaların, doğum günlerinin ve sürpriz ziyaretçilerin yer aldığı başkanlık binasında örgütün birlikteliği ile ilçe binasında yoğunluk yaşandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ataşehir İlçe Başkanlık seçimlerinin yaklaşması ilçeyi hareketlendirdi. 2019’da seçim yoğunluğunun yaşanmasının en önemli ayaklarından biri olan ilçeler, yine ilçe başkanlık seçimleri için hazırlıklara başladı. 

 

 

Yeni ilçe başkan adaylarının gündeme gelmesiyle birlikte adaylar arasında kimin öne çıkacağı da merak konusu oldu.

 

 CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı  Altınkaynak da dün basınla bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda sekiz yıldır üstlendiği ilçe başkanlığını bırakacağını açıkladı. 

 

 

HAKKI ALTINKAYNAK: “BENİM RAKİBİM BENİM”

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ın konuşmasında yaptığı dikkat çekici cümleler içinde “Benim rakibim benim.” açıklaması öne çıktı.

 

Yönetim ekibine teşekkürlerini dile getiren Hakkı Altınkaynak ayrıca, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye de olumlu çalışma koşulları için minnet ve şükranlarını sundu.

 

 

HAKKI ALTINKAYNAK: “BAŞKASININ KAPISINI TAŞLARSAN SENİN KAPINI DA TAŞLARLAR”

 

 

Hakkı Altınkaynak, diğer siyasi parti ilçe başkanları ile iş birliği içinde sürdürdüğü çalışmaları için de; “Başkasının kapısını taşlarsan senin kapını da taşlarlar” benzetmesini yaptı ve mevkidaşlarıyla birlikte siyasetin özlediği birliği koruduklarını dile getirdi.

 

HAKKI ALTINKAYNAK: “HERKES ÖZGÜRDÜR”

Son olarak yeni ilçe başkan adayları için “Herkes özgürdür.” dedi.

Altınkaynak; “Kongreye kadar aday arkadaşlarımızın heyecanlarını yaşamalarını isterim.” şeklinde açıklama yaptı.

 

 

EREN ERDEM: “BATTAL İLGEZDİ'YE DE SEÇİM DÖNEMİNDEN ÖNCE KUMPAS KURMAYA ÇALIŞTILAR"

 

 

CHP Meclisi (PM) Üyesi Eren Erdem de ilçeye ziyarette bulundu. Eren Erdem, “Bir mücadeleye inanıyoruz.  Ataşehir örgütünün farklı bir değeri var benim içim. Battal İlgezdi’ye de seçim döneminden önce kumpas kurmaya çalıştılar. Bir linç ikliminde seçime girdi. O dönemde girilen seçimin kazanılması kolay değildir, iki kat efor gerektirir. Dolayısıyla bu örgüt büyük bir zafere imza atmıştır.” ifadelerini kullandı.

 

 EREN ERDEM: " ŞUANDA ADALET SİSTEMİMİZ HERKESİN ALAY ETTİĞİ BİR DÖRDÜNCÜ DÜNYA ÜLKESİ DÜZEYİNDEDİR"

 

 

Eren Erdem konuşmasına şöyle devam etti: "Şuanda adalet sistemimiz, herkesin alay ettiği bir dördüncü dünya ülkesi düzeyindedir. Tepemizde bir Yargıtay sopası var, dosyam Yargıtay’da. Tutuklandığım dosyada bir gizli tanık vardı. Duruşmada çıktığımda ‘Hükümet Eren Erdem’e iftira atmam için bir iplik fabrikası vaat etti.’ dedi. O tahliyemin sebebi budur. O kadar çok insan tutuyorlar ki tuttukları insanı unutuyorlar. Fabrikayı vermeyi unutmuşlar. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Benim için iki örgüt vardır.  Biri mesubu olduğum parti, diğeri ise Beşiktaş’tır. Partimizi iktidara taşıyacağız. Biz kazanacağız.”

 

  Yoğun geçen ilçe binasında bir de doğum günü kutlaması gerçekleşti. Gençlerin CHP'nde önemli rol oynaması ana kademe tarafından takdir ediliyor. Takdirin bir diğer sahibi olan CHP Ataşehir İlçe Örgütü Gençlik Kolu Olan Aykut Yalçın'ın doğum günü kutlaması  ilçede siyasetin havasını değiştirdi.

 

ATAŞEHİR’DE GÜNDE