CEZAEVİNDEN-ÇIKTI,-ANNESİ--İLE-EŞİNİ-ÖLDÜRDÜ

 

Cezaevinden çıkan bir kişi çiçekçilik yapan annesi ile eşini silahla ağır yaralayarak öldürdü.  Kaçan şüpheli polis tarafından Ataşehir'de olayda kullandığı iddia edilen tabancayla yakalanarak gözaltına alındı. 

 

Kadıköy’de, cezaevinden yeni çıktığı bilinen bir kişi çiçekçilik yapan annesi ve eşini öldürdü. Edinilen bilgiye göre Tahsin Yüksekova(38), eşi Seyhan Yüksekova(37)'nın bulunduğu dükkan önüne gelerek tartıştı. Tartışma esnasında Tahsin Yüksekova, eşi Seyhan Yüksekova'ya silahla bir kaç el ateş etti.

 

Olay, saat 18.00 sıralarında Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde meydana geldi. Hastaneye kaldırılan eşi Seyhan Yüksekova ile annesi Zülfiye Yüksekova, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

 

Seyhan Yüksekova yere yığılırken, Tahsin Yüksekova, aynı cadde üzerinde yine çiçekçilik yapan annesi Zülfiye Yüksekova'ya da kurşun yağdırdı. Tahsin Yüksekova, Bostancı istikametine giden dolmuşa binerek olay yerinden uzaklaştı. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İKİ KADIN DA KURTARILAMADI!

Sağlık ekipleri, yaralı iki kadını ambulanslarla hastaneye kaldırdı. Ancak her iki kadın, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti. Polis çevre güvenliği alarak olay yerinde araştırma yaptı.

SABIKA LİSTESİ KABARIK

Ekiplerin çalışmaları sonucu, şüpheli Tahsin Yüksekova Ataşehir'de olayda kullandığı iddia edilen tabancayla birlikte yakalandı. Şüphelinin Tahsin Yüksekova'nın cinayet, kasten yaralama, tehdit, hakaret, ruhsatsız silah taşıma suçlarından sabıkalı olduğu öğrenildi.

Mahalle sakini Mustafa Yılmaz, Zühmiye Yüksekova için, "Mahalle esnafımız çiçekçi. Sevdiğimiz bir ablamızdı. Ben çalışırken silah sesini duyup dışarı çıktığımda yerde yatıyordu zaten" dedi.

KAYNAK: DHA

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM