CEMEVİNE-SALDIRIP-TEHDİT-ETTİLER

 

Dün gece kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından Sultanbeyli Pir Sultan Abdal Cemevi’ne saldırıda bulunuldu. Cemevi’nden yapılan açılamada, “Cemevimize çirkin ve alçakça bir saldırı gerçekleşmiş olup saldırı sonucunda cemevinde hafif maddi saldırı olmasına rağmen, yere yazılan mesajlar da bizde derin acılar uyandırmıştır. Yapılan bu saldırılar bizi ne yolumuzdan geri koyacak ne de haklı mücadelemizden vazgeçirecektir.” ifadeleri kullanıldı. Saldırı esnasında Cemevi binasının duvarlarında, kapı ve pencerelerinde hasarlar meydana gelirken, bina içerise yapılan yazılamalarda "bitmedi" ifadesi de dikkat çekti.

 

Dün gece kimliği bilinmeyen kişiler tarafından Sultanbeyli Pir Sultan Abdal Cemevi’ne saldırıda bulunularak binanın içerisine yazılar yazıldı.  Cemevi binasının duvarlarında, kapı ve pencerelerinde hasarlar meydana gelirken, bina içerisine "bitmedi"yazılarak çarpı işaretleri koyuldu.

Cemevine saldırıya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapıldı. Açıklamada: “Dün gece geç saatlerde Cemevimize çirkin ve alçakça bir saldırı gerçekleşmiş olup saldırı sonucunda cemevinde hafif maddi saldırı olmasına rağmen, yere yazılan mesajlarda bizde derin acılar uyandırmıştır. Yapılan bu saldırılar bizi ne yolumuzdan geri kor ne de haklı mücadelemizden vazgeçirecektir. Bu saldırılar tüm cemevlerine yapılmış olup, bütün canlarımızı cemevlerimize sahip çıkmaya bekliyoruz. #CEMEVİİBADETHANEMİZDİR.”

Cemevinin camlarında, kapısında, duvarlarında hasarlar bulunuyor. 

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM