kirmizi-hangi-renklerden-olusur-1012

Ataşehir esnafı, son zamanlarda caddelere yerleştirdikleri delinatörlerle yayaların haklarını ihlal ederken caddelerdeki trafik kazalarına da davetiye çıkarıyor. Ataşehir’in birçok mahallesinde  esnaflar, kaldırımları ve yol kenarlarını işgal ediyor. İlçenin 17 mahallesinde yaşanan sorun günden günde artış gösterirken yayalar için ayrılmış olan kaldırımları, yol kenarlarını ve alanları esnafların işgal etmesi dikkat çekiyor. Yapılan bu işgale kim dur diyecek?

 

 

Ataşehir esnafı, yayaların haklarını ihlal ederken caddelerdeki trafik kazalarına da davetiye çıkarıyor. Esnafların yol kenarlarına firma isimlerinin yazılı olduğu ve kendilerince park etme yasağı sağladıkları delinatörler yayaların yol ihlaline sebep olurken, araç trafiğinde tehlike yaratacak sorunlara davetiye çıkarıyor. Neredeyse caddenin büyük bir bölümünü kaplayan engellemeler ilçedeki vatandaşları isyan ettiriyor. Yayaların geçişlerini kısıtlaması, Ataşehir'in görüntüsünü bozmasının yanı sıra zaman zaman tartışmaların çıkmasına da sebep olan bu görüntüler için vatandaşlar yetkilileri göreve çağırıyor. 

 

 

Konuyla ilgili sorunlarını belirten vatandaşlar, "Mahalledeki bazı esnaflar, dükkanlarının önünü yani halkın kullanacağı alanı işgal ediyor. Yayalar için olan kaldırımlar ve yol kenarları  esnafın koyduğu delinatörler yüzünden kapanıyor. Vatandaş buralardan geçemiyor, rahatsız oluyor. Esnafların bu konuda dikkat etmesi gerekiyor. Belediye zabıtası ve trafik amirliğinin halkın kullanacağı alanı işgal eden esnafa gerekli cezayı kesmeli” ifadelerini kullandı.