kanal-istanbul

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlunun, deniz çalıştayında Kanal İstanbul’u yaptırmayacağına ilişkin açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmamoğlu’na "Ya sen otur, işine bak. Nasıl uyduğunu göreceksin." dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul’a ilişkin “Bu bir siyasi mesele değildir. Bu biri istedi diye ya da istemedi diye yapılıp yapılmayacak bir şey değildir. Bu akıl işidir. Bu sebeple sürece özellikle dahil olmanızı diliyorum." açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da açıklama geldi. Erdoğan, İmamoğlu’na “Kanal İstanbul'a da karşı çıktılar. Belediye Başkanı diyor ki 'Kanal İstanbul, buraya uymaz.' Sen otur işine bak, nasıl uyduğunu göreceksin.” ifadelerini kullandı.

 

"BENİ BİR KİŞİ İKNA EDEMEZ KARDEŞİM"

 

“Kanal İstanbul” projesiyle ilgili görüşlerini dile getiren İmamoğlu, “Ben hayatımda hiç dilsiz şeytan olmadım. Konuşacağız kardeşim. Beni bir kişi ikna edemez kardeşim. Beni bilim ve akıl ikna edecek. Bilim ve aklın yatmadığı hiçbir şeyin peşinden gitmem, gitmeyeceğim. Milletimiz de gitmeyecek" demişti.

 

Beştepe'de düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise net konuştu: “En yakın zamanda ihalesini yapmak suretiyle Kanal İstanbul'a başlayacağız. Kanal İstanbul, Boğaz'ı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Siyasi boyutuyla da bu Kanal İstanbul dünyada çok ciddi bir sükse yapacak.” 

 

"BU PROJEYİ RAFA KALDIRMAYIZ"

 

“Önce o neydi biliyor musunuz? Marmara’da 3 ada projesiydi.” ifadelerini kullanan Ekrem İmamoğlu şöyle devam etti: “Oradan çıkarılan hafriyatla Bakırköy’ün, Avcılar’ın Büyükçekmece’nin önüne 3 tane ada kurulacak. Daha ilerisini söyleyeyim mi? BİMTAŞ şirketimizde var. Projeler çalışılmış, o adaların üzerine villalar konulmuş, o villalarla yapılan projeler getirilmiş Avrupa’daki konut fuarlarında ve uluslararası konut fuarlarında tanıtılmış. Neymiş? 2-3 milyon dolara da o adalarda villa satacağız. İstanbul’un ihtiyacına bak ya. Birileri başlarını okşayan efendilerine diyet borcu ödeyecek diye Türkiye'yi büyütecek bu projeyi rafa kaldırmayız. CHP'nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz.'”

 

KAYNAK: EN SON HABER

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM